Слухати

Європейський союз словами Туска закликає Британію до поступок, — аналітикиня / Новини на Громадському радіо

Європейський союз словами Туска закликає Британію до поступок, — аналітикиня

26 листопада 2017 - 11:13
На перемовинах про Brexit є два проблемні питання

Позиція Великої Британії на перемовинах про вихід королівства зі складу Європейського Союзу не влаштовує Брюссель. Саме тому голова Європейської ради Дональд Туск закликає Лондон «продемонструвати прогрес».

Про це Громадському радіо розповіла аналітикиня центру «Української призми» Надія Коваль, коментуючи заяву Туска, який дав Великобританії 10 днів для пошуку компромісу щодо Brexit.

«Йдеться про те, що Британія повинна здійснити більше поступок у своїй переговорній позиції, тому що наразі її переговорна позиція європейських партнерів не влаштовує, і відповідно вже кілька місяців переговори про Brexit нікуди не рухаються», — зазначила Коваль.

За її словами, прем’єрка Великої Британії Тереза Мей прагне, аби переговори про Brexit перейшли до тієї фази, де будуть визначати про формат відносин між Європейським Союзом та Великою Британією після того, як вона вийде у кінці березня 2019 року зі складу альянсу.  

«Перед тим, як перейти до цього питання, Європейський союз словами Дональда Туска наполягає, що Британія повинна зробити більше поступок. І це називається прогресом у переговорах, який має бути досягнутий до 4 грудня  — Дня  саміту ЄС, коли мають  бути прийняті певні рішення з цього питання — переходимо до наступної фази чи ні», — пояснила Коваль.

Одне із суперечливих питань, про яке сторони не можуть домовитися, — виплати Лондона Брюсселю. Раніше Мей погодилася на виплату певної суми ЄС, не уточнивши її обсяг.

«Європейський бюджет семирічний. Після виходу Британії вона ще два роки буде виконувати свої зобов’язання за цим бюджетом, а за це хоче якийсь перехідний період із полегшеними правилами. Європейський союз каже, що цього недостатньо, і називає цифри від 40 до 60 млрд євро, які повинна виплатити Британія. Поки що не має згоди з цього питання», — розповіла аналітикиня.

Друге проблемне питання на перемовинах — кордон між Ірландією та Північною Ірландією.

«Єдиний після Brexit наземний кордон між ЄС і Британією буде проходити між регіоном Північної Ірландії та Ірландії. Відповідно Європейський союз хоче, щоб цей кордон був максимально прозорим, непомітним. Прозорий кордон є частиною процесу, який зупинив насильство у Північній Ірландії. Британія не бачить практичного способу, як можна цей кордон зробити одночасно і прозорим, і державним кордоном», — зазначила Коваль.

Раніше президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що платники податків країн-членів Європейського союзу не оплачуватимуть витрати, необхідні для виходу Великої Британії зі складу альянсу.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+