Слухати

Cуд постановив розсекретити два документи у справі про конфіскацію 1,5 млрд доларів «режиму Януковича»

27 листопада 2017 - 12:25
Йдеться, зокрема, про рішення експерта ГПУ, який визначив дані документи секретними
Cуд постановив розсекретити два документи у справі про конфіскацію 1,5 млрд доларів «режиму Януковича» / Новини на Громадському радіо

В Окружному адміністративному суді міста Києва пройшло судове засідання у справі за позовом антикорупційної організації Transparency International Україна проти Генеральної прокуратури України, Військової прокуратури сил АТО та ДП «Інформаційні судові системи» про скасування незаконних рішень по засекреченню судового вироку, за яким було конфісковано 1,5 млрд доларів коштів «злочинної організації Януковича».

Як повідомляє кореспондентка Громадського радіо, суд ухвалив рішення витребувати два документи — постанову військової прокуратури сил АТО, якою держпідприємство «Інформаційні судові системи» зобов’язали не публікувати судове рішення, і висновок експерта ГПУ про необхідність засекретити ці документи.

Таким чином суд задовольнив клопотання позивачів. ГПУ повинна надати постанову, якою було засекречене рішення Краматорського суду про спецкофіскацію. 

Розгляд справи по суті перенесено на 19 грудня.

Нагадаємо, майже вісім місяців тому Генпрокуратура заарештувала 1,5 млрд доларів коштів режиму колишнього президента Віктора Януковича. Секретаріат Transparency International  та його українське представництво звернулися до українського Парламенту з проханням домогтися офіційного оприлюднення результатів судового процесу. Представники прокуратури не з’явились для обґрунтування своєї позиції.

Нещодавно Центр протидії корупції відкликав позов про розсекречення даного вироку, адже під час підготовчого засідання адвокат кіпрської компанії Akemi management ltd подав клопотання щодо долучення до позову громадської організації компанії в якості третьої особи без самостійних вимог, йдеться на сайті українського представництваTransparency International.

Державне підприємство «Інформаційні судові системи», яке зобов’язане оприлюднити судове рішення у відкритому Єдиному реєстрі судових рішень, посилається на заборону органів прокуратури. Генеральна прокуратура, у свою чергу, стверджує, що сама ж і визнала це рішення державною таємницею.

ТІ Україна вимагає скасувати низку рішень щодо секретності та зобов’язати державні органі  оприлюднити вирок в Єдиному реєстрі судових рішень.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+