Слухати

Грузія і Україна домовилися про поромне сполучення в обхід Росії

28 листопада 2017 - 14:53
Переговори про поромне сполучення велися як на рівні прем’єр-міністрів, так і профільних міністерств
Грузія і Україна домовилися про поромне сполучення в обхід Росії / Новини на Громадському радіо

Україна домовилася із Грузією про поромне постачання товарів в обхід Російської Федерації. Про це повідомила в ефірі Громадського радіо заступниця міністра економічного розвитку і торгівлі та Торгова представниця України Наталія Микольська.

За її словами, переговори проводилися як на рівні прем’єр-міністрів, так і профільних міністерств.

«Для нас дуже важливо зараз відновити в першу чергу об’єм торгівлі, який був із Грузією до моменту військової і торговельної агресії Російської Федерації. Тому що історично складалося так, що товар з України до Грузії рухався залізницею через територію Російської Федерації. У зв’язку з цим, першочерговим завданням є налагодження прямого морського сполучення, поромного, між Україною і Грузією для того, щоб українські товари до Грузії і далі могли рухатися в країни Азейрбаджан, Казахстан, і  Китай», — зазначила Микольська.

Вона також зазначила, що для України важливо, щоб поромне сполучення не просто працювало, а давало країні конкурентний тариф.

«Тому що зараз ступінь дорожчання українських товарів і доставка їх до Казахстану складає від 30 до 60%, що викривлює нашу конкурентну ціну», — повідомила Микольська.

Торгова представниця України також зазначила, що переговори про поромне сполучення велися як на рівні прем’єр-міністрів, так і профільних міністерств.

«Було визначено декілька перспективних сфер. Це виробництво продуктів харчування, сфера машинобудування, де може відбуватися співпраця і питання креативних індустрій, і легких індустрій», — розповіла Наталія Микольська.

Вона також повідомила, що Україні потрібно якомога швидше підписати із Грузією протокол про застосування у взаємній торгівлі правил конвенції Пан-Євро-Мед.

«Вони передбачають те, що, наприклад, сировина, вироблена або вирощена на території Грузії, якщо застосовується в Україні для виробництва товарів, і цей товар постачається до ЄС, то вважається, як сировина, вироблена в Україні», — зазначила Наталія Микольська. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+