Слухати

У США підготували проект поселення на Марсі на 10 тисяч людей / Новини на Громадському радіо

У США підготували проект поселення на Марсі на 10 тисяч людей

28 листопада 2017 - 08:41
Проект марсіанського житла, виконаного у формі купола, отримав назву Redwood Forest

Група інженерів і архітекторів з Массачусетського технологічного інституту в США перемогла в конкурсі Mars City Design 2017 року, створивши прообраз житла для майбутньої колонізації Марса. Спонсорами конкурсу виступали Національне управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору США і Європейське космічне агентство, повідомило інтернет-видання Space.com.

Проект марсіанського житла, виконаного у формі купола, отримав назву Redwood Forest. Купол будуть пов’язані між собою розгалуженою системою тунелів, схожих на кореневу систему дерев.

Тунелі, які планується прокладати під поверхнею Червоної планети, повинні вести в приміщення, призначені для роботи і відпочинку, а також до засобів транспортування колоністів. «Коріння» сконструйовані таким чином, щоб надійно захищати людей від радіації, наслідків удару невеликих метеоритів і екстремальних перепадів температури.

Кожен такий будинок розрахований максимум на 50 людей. Автори проекту пропонують в майбутньому побудувати близько 200 таких куполів, щоб розмістити 10 тисяч людей.

Кожен такий будинок відтворює природне місце існування в лісі і імітує дерево.

«На Марсі наше місто буде функціонально імітувати [земний] ліс за допомогою таких місцевих ресурсів, як лід і вода, реголіт [грунт] і сонце, необхідних для забезпечення життя, — пояснила дослідник Массачусетського технологічного інституту Валентина Сумін. — Сам лісовий дизайн символізує потенціал природного освоєння планети таким чином, яким жива природа охоплювала б нові і нові зони поверхні Марса». Сумін звернула увагу на те, що кожен такий купол можна конструювати за індивідуальним проектом в залежності від функції приміщення в майбутній колонії.

Аспірант кафедри аеронавтики астронавтики МТУ Джордж Лордос підкреслив важливість наявності води в розвитку поселень на Марсі.

«Кожен зразок середовища проживання буде отримувати енергію від сонця і використовувати її для переробки води і її транспортування через «дерево», кожне таке «дерево» відтворює насичену вологою середу. Вода наповнюватиме осередки всередині купола, забезпечуючи захист від радіації, підтримку процесу розподілу тепла і роботи гідропонних ферм, призначених для розведення риби і рослин. Панелі сонячних батарей повинні давати енергію, необхідну для використання води з метою отримання ракетного палива, кисню і зарядки водневих Атар під засоби пересування на великі відстані. Це буде також резервне джерело енергії на випадок пилових бур», — пояснив Лордос.

Він з колегами вважає Redwood Forest цілком придатним в певних умовах на Землі. Наприклад, за таким же принципом можна будувати приміщення для роботи і життя в пустелях і на дні океану. А підземна багаторівнева система сполучення («коріння») цілком здатна допомогти знизити транспортне навантаження в великих містах.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+