Слухати

96-річного «бухгалтера Освенцима» визнали придатним для відбування покарання в Німеччині / Новини на Громадському радіо

96-річного «бухгалтера Освенцима» визнали придатним для відбування покарання в Німеччині

29 листопада 2017 - 16:23
Оскар Гренінг був причетним до смерті приблизно 300 тисяч в'язнів концтабору

Регіональний суд міста Целле, що в Німеччині, вирішив, що 96-річний Оскар Гренінг є придатним для відбування покарання у вигляді позбавлення волі на чотири роки. Раніше такий вирок чоловік отримав за те, що добровільно прийшов на службу до концтабору в Освенцимі та був причетним до смерті приблизно 300 тисяч в’язнів.

Про рішення суду стало відомо 29 листопада, повідомляє німецьке видання Die Zeit.

Оскар Гренінг в Освенцимі мав прізвисько «бухгалтер», оскільки його обов’язком було вилучення особистих речей новоприбулих в’язнів, а також підрахунок їхніх грошей. Цю роботу він почав виконувати 1994 року, хоча в таборі перебував з 1942-го. Протягом свого перебування там він знав про страти в’язнів у газових камерах. Гренінг визнав свою причетність до злочинів.

2015 року німецький суд визнав Оскара Гренінга винним у причетності до злочинів, що коїлися в Освенцимі, та засудив його до чотирьох років позбавлення волі. Виконання покарання відкладалося через з’ясування того, чи дозволяє стан здоров’я Гренінга перебувати у в’язниці.

Пізніше Оскар Гренінг сказав, що визнає свою провину та просить вибачення за скоєне. Утім, він зазначав, що визнає лише моральну вину, але не юридичну.

Наразі рішення суду є остаточним. Гренінгу обіцяють запезпечити особливі умови відбування покарання із урахування його віку.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+