Слухати

Справи Майдану: суд допитав журналістку, яка постраждала під час розгону (Відео) / Новини на Громадському радіо

Справи Майдану: суд допитав журналістку, яка постраждала під час розгону (Відео)

29 листопада 2017 - 19:30
Марія Лебедєва розповіла, що захист екс-беркутівця Руслана Марчука намагався довести, що на Майдані вона була активісткою, а не представницею преси

На черговому судовому засіданні у справі екс-беркутівця Руслана Марчука, що відбулося 29 листопада, допитали потерпілу — журналістку Громадського радіо Марія Лебедєву. Марчука судять через участь у розгоні активістів Майдану 30 листопада 2013 року.

Як повідомила Лебедєва, під час допиту вона описувала події тієї ночі. За її словами, будучи журналісткою, вона почала знімати на мобільний телефон початок розгону. Також Лєбедєва повідомила, що вона тримала в руці журналістське посвідчення, яке сьогодні продемонструвала в суді.

«Один із бійців Беркуту схопив мене за руку, намагався повалити на землю, бив по руці й намагався вибити камеру. Намагався повалити на землю, вдарив ногою по стегну», — розповіла журналістка.

Також вона додає, що неодноразово казала про те, що вона є журналісткою, а також показувала своє посвідчення.

«Сторона захисту зайняла таку позицію — перевірити, чи я дійсно журналістка. Наприклад, вони в мене питали, чи проходила я акредитацію, а чи знаю я, хто організатор політичного мітингу, а чи знаю я, що таке журналіст, як отримати акредитацію ЗМІ, як опублікувати матеріал, і так далі», — сказала Лебедєва.

За її словами, на сьогоднішньому засіданні Руслан Марчук відмовився детально відповідати на запитання. За словами Лебедєвої, Марчук, на уточнювальне запитання свого адвоката, сказав, що впізнавав журналістів по наявності великих камер, а конфлікта з Лебедєвою не пам’ятає.

«Але коли його попросили відповісти, чи бачить він посвідчення, яке я йому показувала з трибуни в суді, він ствердно кивнув головою», — сказала Лебедєва. Лебедєва уточнила, що це те саме посвідчення, яке вона тримала протягом фіксації подій на Майдані і на момент нападу Марчука на відстані менше пів метра від його обличчя.

Усього у цій справі фігурує семеро постраждалих. Шість із них проходять у якості свідків, Марія Лебедєва — в якості постраждалої. 

Нагадаємо, у вересні 2017 року розпочався розгляд судової справи екс-беркутівця Руслана Марчука. Його звинувачують за трьома статтями: перешкоджання професійній діяльності, перешкоджання проведенню мирному зібранню та перевищення повноважень. Розгін, про який ідеться у справі, відбувся о четвертій ранку — в ніч із 29 на 30 листопада 2013 року.

Як відомо, зараз Марчук не відсторонений від посади і працює старшим лейтенантом поліції, командиром взводу № 1 роти № 3 полку поліції особливого призначення № 1 ГУНП у м. Києві Національної поліції. Під час досудового розслідування відділ спеціальних розслідувань ГПУ намагався відсторонити Руслана Марчука від посади і подавав відповідні запити — на них відповіли відмовою.

Наступне засідання у цій справі відбудеться 18 грудня о 14:30 в Шевченківському районному суді міста Києва.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+