Слухати

Росія звинуватила Польщу в «державному вандалізмі» / Новини на Громадському радіо

Росія звинуватила Польщу в «державному вандалізмі»

30 листопада 2017 - 17:47
«Державним вандалізмом» Росія назвала частковий демонтаж пам'ятника військовополоненим у місті Замостя

МЗС Росії звинуватило звинуватило Польщу в акції «державного вандалізму» відносно радянської/російської меморіальної спадщини.

В зв’язку з рекомендаціями польського Інституту національної пам’яті і за рішенням влади міста Замостя (Люблінське воєводство) проведено частковий демонтаж монументу, який було встановлено в пам’ять про 20 тисяч радянських військовополонених, вбитих гітлерівцями в листопаді 1941 року на території концентраційного табору Королювка, повідомляється у публікації. 

«Справа не лише у свідомо протиправному характері дій польської адміністрації, яка нехтує відповідними двосторонніми угодами з Росією. Особливий цинізм та блюзнірство цього кроку в тому, що спаплюжений об’єкт розташований в місці скорботи та людських страждань», — такі звинувачення висуває Польщі МЗС Росії.

За словами МЗС Росії з пам’ятника видалені зображення серпа та молота, а також інформаційна табличка.

Нагадаємо, що Інститут національної пам’яті в Польщі проводить декомунізацію об’єктів, котрі пропагують комунізм. Серед них об’єкти, що присвячені Червоній армії, так званому польсько-радянському братерству зброї, радянським партизанам, закріпникам народної влади, Народній гвардії, Народній армії. Про це раніще повідомляло «Польське радіо». 

75 років тому в ніч з 27 на 28 листопада німці почали масове винищення поляків з регіону Замостя. А 1939-го року в Польщу одночасно зайшли та окупували СРСР і Німеччина.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+