Слухати

Google відмовляється надавати інформацію про заробітні плати у справі ґендерної дискримінації  / Новини на Громадському радіо

Google відмовляється надавати інформацію про заробітні плати у справі ґендерної дискримінації

02 грудня 2017 - 14:15
В колективному позові компанію Google звинувачують у систематичних розбіжностях між можливостями, які вони надають жінкам та чоловікам

Google систематично платить жінкам менше, ніж чоловікам за виконання однієї і тієї ж роботи, компанія відмовляє жінкам у кар’єрних можливостях та власному просуванні — йдеться у колективному позові. 

Заяву про дані порушення було подано у вересні цього року від імені усіх жінок, що працювали в Google в Каліфорнії впродовж останніх чотирьох років. 

Під час слухання справи у Сан-Франциско, у п’ятницю, 1 грудня, адвокати Google заявили, що суддя повинен заблокувати позов висунутий колишніми співробітницями. Компанія також стверджує, що вона не повинна надавати інформацію про заробітну плату чоловіків та жінок та розкривати відповідні документи. Про це повідомляє «The Guardian».

Раніше подібні звинувачення у дискримінації щодо колишнього інженера, менеджера по роботі з бізнесом та працівника з продажу на основі отриманих скарг компанії Google висувало Міністерство праці США (DoL).

Публічно Google наполягав на тому, що компанія не має ґендерних розривів в оплаті праці та є лідером у питаннях різноманітності та інклюзивності (включення). 

Під час розгляду справи у п’ятницю суддя акцентувала на обсягах колективного позову, сказавши, що в претензіях «існують недоліки» та самі претензії «надто широкі».

Спершу Google відмовлявся коментувати ситуацію, проте пізніше прес-секретарка Google Джина Схільяно відповіла «The Guardian», що позивачі вимагають розкриття великого обсягу інформації, але самі не надали достатніх підстав для цього. 

«Ми стверджували, що розкриття даних слід призупинити, принаймні допоки усе не буде вирішено. Суддя з нами погодилася», — розповіла прес-секретарка Джина Схільяно

Джеймс Фінберґ, адвокат з громадянських прав, який представляє співробітників, сказав «The Guardian», що більше 90 жінок, які раніше працювали в Google або наразі працюють в компанії, контактували з ним з приводу колективного позову.  Після слухання Фінберґ відмітив, що адвокати Google не заперечували того, що існують відмінності в оплаті праці чоловіків та жінок.

«Вони потужно боролися проти Міністерства праці і нині борються проти нас. Значить їм точно є, що приховувати. Зрозуміло, що компанії невигідно розкривати дані. Але врешті-решт, істина буде відкрита і правда покаже, що вони фактично платять жінкам менше, ніж чоловікам на тій же посаді майже з усіх видів робіт» — сказав Джеймс Фінберґ.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+