Слухати

«Турбоатом» заперечує домовленості заводу із США про пом’якшення антиросійських санкцій / Новини на Громадському радіо

«Турбоатом» заперечує домовленості заводу із США про пом’якшення антиросійських санкцій

02 грудня 2017 - 13:11
Гендеректор зазначає, що у компанії є лише «єдиний реальний проект» з компанією з США

Генеральний директор ОАО «Турбоатом» Віктор Суботін заявляє, що йому нічого не відомо про те, що нібито США пропонували компанії отримати вигідний контракт в обмін на пом’якшення позиції України щодо антиросійських санкцій.

Про це він заявив у коментарі Громадському радіо.

«Для нас це така ж новина, як і для журналістів», — зазначив він.

За його словами, у «Турбоатома» є меморандум з американською компанією Holtec International.

«У нас є контракт з компанією Holtec, яка будує сховище ядерних відходів у Чорнобильській зоні. На початку будівництва, де був присутній уряд України і посол США в Україні, ми брали участь. Це той проект, який ми ведемо за участі Сполучених Штатів Америки», — зазначив Суботін і наголосив, що це «єдиний реальний проект».

Він додав, що у «Турбоатома» є також меморандум зі шведським підрозділом американської компанії Westinghouse.

«У нас немає контрактів з США. У нас є меморандум, підписаний між «Турбоатомом», НАЕК «Енергоатом» і компанією Holtec», — згодом уточнив Суботін.

1 грудня інформаційне агентство Reuters опублікувало електронне листування американського агентства ACU Strategic Partners, що спеціалізується на консультаціях у сфері атомної енергетики, з людьми з оточення на той час кандидата у президенти США Дональда Трампа.

У цьому листуванні нібито йшлося про плани спільного будівництва ядерних реакторів на Близькому Сході. Майбутній радник адміністрації США з нацбезпеки Майкл Флінн мав підтримати проект за участі російської компанії ВАТ ОМЗ («Об’єднані машинобудівні заводи»), яка перебуває під санкціями, у випадку перемоги Трампа на виборах.

У листуванні також нібито обговорювалася можливість пом’якшення позиції України щодо антиросійських санкцій. Розглядалася можливість отримання українською компанією «Турбоатом» контракту на 45 млрд доларів на виробництво турбін для реакторів в Саудівській Аравії та інших країнах Близького Сходу в обмін на пом’якшення позиції Києва, пише агентство.

Зазначимо, журналісти пишуть, що зверталися за коментарем до речниці «Турбоатома», але вона не змогла прокоментувати цю інформацію.

«Документи не показують, чи Флінн, генерал-лейтенант армії у відставці, зробив конкретні кроки для просування пропозиції Трампу та його помічникам. Але вони демонструють, що консультанти з ядерної енергетики в Вашингтоні стратегічних партнерів ACU вважали, що і Флінн, який працював радником фірми ще в середині 2016 року, і Трамп були твердо на цьому боці», — зазначає Reuters.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+