Слухати

У Харкові у могилі більшовика Руднєва не знайшли його останків

05 грудня 2017 - 15:57
Внаслідок розкопу було виявлене тільки будівельне сміття
У Харкові у могилі більшовика Руднєва не знайшли його останків   / Новини на Громадському радіо

У Харкові провели шурфування ґрунту на місці ймовірного поховання більшовика Миколи Руднєва. В результаті розкопу було виявлено тільки будівельне сміття (биту цеглу, фрагменти ліпнини, плитки, скла). Про це інформує прес-служба Харківської міськради.

Зазначається, що роботи велися на глибині до 2,5 м. На думку фахівців, цього достатньо, щоб зрозуміти, чи варто шукати далі останки.

Наразі відомо що плиту з місця передбачуваного поховання приберуть.

Також за підсумками проведених робіт буде складено відповідний акт, який направлять до Міністерства культури України, щоб змінити статус місця.

Зазначимо, що раніше могила Миколи Руднєва знаходилася в центрі міста, на колишній площі Руднєва.

Як повідомляло Громадське радіо, рішення про перепоховання останків Миколи Руднєва було ініційовано владою Харкова.

Речник Харківської міськради Юрій Сидоренко в ефірі Громадського радіо висловив сумнів щодо того, що в могилі Миколи Руднєва є його останки.

Нагадаємо, Микола Руднєв — в минулому царський офіцер, брав участь у громадянській війні на боці більшовиків. Загинув у 1918 році в бою під Волгоградом. Поховати Руднєва більшовики вирішили на тодішній площі Скобелєва, яку перейменували на площу Руднєва. До квітня 2015 року на площі стояв пам’ятник Руднєву, але потім його повалили люди, яких поліція так і не затримала. Площу міськрада перейменувала в листопаді 2015 року.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+