Слухати

Матері зниклих безвісти на окупованих територіях вимагають створити групи з пошуку їхніх дітей (ФОТО) / Новини на Громадському радіо

Матері зниклих безвісти на окупованих територіях вимагають створити групи з пошуку їхніх дітей (ФОТО)

06 грудня 2017 - 14:54
Жінки мітингують під стінами посольств Росії, Німеччини та США

Матері хлопців, які зникли безвісти на окупованих територіях України, мітингували сьогодні під стінами посольств Росії, Німеччини та США.

Жінки вимагають створити спеціальні групи з пошуку людей, які зникли безвісти на окупованих територіях або потрапили там у полон і місце перебування яких неможливо встановити. Про це Громадському радіо розповіла одна з учасниць акції, голова Всеукраїнського союзу матерів та родичів учасників АТО «БЕРЕГИНЯ» Алла Макух.

«Оскільки ніхто не може на ту сторону заїхати та брати участь у пошуку, ми просимо організувати групу представників Червоного хреста, представників Росії, України. Наші мами готові самі їхати туди і шукати своїх дітей», — сказала Макух.

Вона розповіла, що матері передали звернення до Володимира Путіна через охорону установи, оскільки ніхто з дипломатів до них не вийшов. Аналогічні звернення вони передали і представникам посольства Німеччини та США, бо представники цих країн беруть участь у Мінському процесі та можуть допомогти у створенні груп із пошуку. 

«Ми просимо звернути увагу на таку категорію людей, які вважаються зниклими безвісти, місце перебування яких не встановлено. Тому що наразі навіть на Мінському переговорному процесі про це немає мови. Зараз, як і раніше, мова йде лише про звільнення полонених, місце знаходження яких встановлено. А про цю категорію громадян, які зникли безвісти або місце знаходження яких не встановлено, ніхто не говорить», — сказала жінка.

Окрім цього, матері нагадують про те, що в Україні родини зниклих безвісти на окупованих територіях залишилися без будь-якого соціального захисту. Алла Макух зазначила, що вони не отримують жодної допомоги від держави, хоча вони й опинилися в скрутній ситуації через те, що їхні близькі поїхали воювати на Донбас. Із відповідним зверненням вони звернулися до Петра Порошенка.

Усього на акцію прийшли 12 матерів, діти яких зникли безвісти. Багато інших жінок, які опинилися в такій ситуації, не змогли прийти через серйозні проблеми зі здоров’ям, повідомили організатори.

Читайте також: Лазаренко, Карпов, Сугак, Герасименко — чотири історії українських полонених

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+