Слухати

Трамп визнав Єрусалим столицею Ізраїлю / Новини на Громадському радіо

Трамп визнав Єрусалим столицею Ізраїлю

06 грудня 2017 - 20:42
Президент США також наказав підготувати перенесення посольства США до Єрусалиму

Президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю. Про це він сказав під час виступу з Білого дому.

«Я вважаю, що настав час визнати Єрусалим офіційною столицею Ізраїлю», — заявив президент Трамп, передає NPR.

Він також наказав Державному департаменту «почати підготовку до переселення американського посольства з Тель-Авіва до Єрусалиму».

Трамп назвав це рішення «довгоочікуваним кроком» для просування близькосхідного мирного процесу і досягнення довгострокової угоди.

Американський лідер наголосив, що колишні президенти «не змогли виконати зобов’язання визнати Єрусалим як столицю Ізраїлю».

«Сьогодні ми остаточно визнаємо очевидне», — сказав він. — Це не що інше, як визнання дійсності».

На Єрусалим як столицю претендували як ізраїльтяни, так і палестинці. Визначення статусу стане основним елементом для будь-якої мирної угоди.

Попри це, Трамп вважає, що ця заява  не означає, що США займатимуть позицію щодо будь-яких можливих майбутніх мирних переговорів між ізраїльтянами та палестинцями.

Протягом десятиліть світові лідери, у тому числі США, утримувались від участі в цій суперечці, розмістивши свої посольства у Тель-Авіві, таким чином уникаючи будь-якого наголосу на Єрусалимі у складі Ізраїлю.

У 1995 році Конгрес ухвалив закон, який закликав США визнати Єрусалим як столицю Ізраїлю та перевести туди посольство. Але кожен президент з тих пір вирішив відмовитися від цього закону, відклавши реалізацію.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+