Слухати

У Польщі затримали екс-главу контррозвідки за співпрацю з ФСБ

06 грудня 2017 - 13:43
У Польщі затримали генерала Петра Пителя, який очолював раніше службу військової контррозвідки країни за договір з ФСБ
У Польщі затримали екс-главу контррозвідки за співпрацю з ФСБ / Новини на Громадському радіо

У Польщі затримали генерала Петра Пителя, який очолював раніше службу військової контррозвідки країни.

Про це повідомляє російська служба ВВС.

Як повідомив міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич, генерала підозрюють у порушенні закону при укладанні угоди про співпрацю з російською ФСБ.
За даними польських ЗМІ, прокуратура рекомендувала жандармерії затримати Пителя, оскільки йому планують пред’явити звинувачення. За неофіційними даними, затримання може також бути пов’язане з його неявкою на допит.
Затримання Питель може бути пов’язано з договором, який служба військової контррозвідки Польщі підписала в 2010 році з російськими спецслужбами. Цей договір стосувався виведення з Афганістану польського контингенту.

Розслідування за фактом співпраці польської військової контррозвідки з ФСБ почалося ще в 2016 році. Крім Питель в список підозрюваних у справі потрапив ще один колишній глава польської спецслужби — генерал Януш Носек.
Прокуратура вбачає в їхніх діях ознаки перевищення повноважень. На думку відомства, вони прийняли рішення про співпрацю з іноземною спецслужбою з порушенням встановленого законом порядку.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+