Слухати

Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров подадуть позови до адміністрації президента РФ, — адвокат / Новини на Громадському радіо

Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров подадуть позови до адміністрації президента РФ, — адвокат

07 грудня 2017 - 13:39
Укази про помилування Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова були засекречені, а це позбавляє їх, зокрема, права на повернення в Крим, заявив адвокат Микола Полозов

Найближчим часом Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров подадуть позови до адміністрації президента Російської Федерації з вимогою розсекретити ті нормативні акти, які безпосередньо зачіпають їх права і свободи. Про це на своїй сторінці у Facebook написав адвокат Микола Полозов.

Так, за його словами, після стрімкої «депортації» за межі Криму Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, з’ясувалося, що ніяких документів про їх переміщення російська влада їм не видала.

«Єдиний документ, який видали Ахтему Чийгоз в СІЗО — довідка про звільнення. Ільмі Умеров взагалі опинився за межами Криму без будь-яких підтверджуючих документів», — пояснив Микола Полозов.

Таким чином, де-юре, Чийгоз і Умеров все ще перебувають в Криму.

Адвокати Едем Семедляев та Микола Полозов направили адвокатські запити в адміністрацію президента Російської Федерації про надання відомостей про винесення указів про помилування Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова президентом Путіним.

Адміністрація президента Російської Федерації відмовилася надавати ці відомості, пославшись на те, що вони є інформаціє з обмеженим доступом, підкреслює Микола Полозов.

«Іншими словами, обидва укази про помилування Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова були засекречені, що позбавляє їх права на реалізацію своїх прав, в тому числі на повернення додому в Крим», — зазначив адвокат.

Відтак, найближчим часом Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров подадуть відповідні позови до адміністрації президента Російської Федерації.

«Ми будемо вимагати чіткої відповіді від адміністрації президента Путіна, в зв’язку з якими обставинами і на якій підставі Ахтем Чийгоз і Ільмі Умеров були вивезені з території Криму», — заявив адвокат.

Нагадаємо, російська влада в анексованому Криму звільнила Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза 25 жовтня цього року. Заступників Меджлісу кримськотатарського народу спочатку доставили до Туреччини, а потім — до Києва.

І Умеров, і Чийгоз заявляли, що нічого не знають про умови, на яких їх звільнили від відбування покарання в анексованому Криму. Адвокат Микола Полозов також запевняв, що «це точно був не обмін».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+