Слухати

Львівщина: комісія визнала лікарів винними у смерті 12-річної дитини

07 грудня 2017 - 21:13
Матеріали експертизи будуть долучені до кримінального провадження, яке розслідують в Нацполіції
Львівщина: комісія визнала лікарів винними у смерті 12-річної дитини / Новини на Громадському радіо

Непрофесійні дії медиків спричинили смерть 12-річного Романа Кулака у ніч проти 21 червня у Жидачівській лікарні Львівської області. Такими є висновки клінічно-експертної комісії МОЗ, передає «5 канал».

Матеріали експертизи будуть долучені до кримінального провадження. Його розслідує ГУ Нацполіції в Львівській області – за фактом смерті пацієнта через халатність лікарів. У МОЗ з’ясували – вісім жидачівських медиків припустилися помилок на всіх етапах шпиталізації.

«Комісія в тому вигляді, в якому вона є дотепер, вона працює за доволі радянськими принципами. І вона лише встановлює відповідність чи невідповідність лікування, що надавалося, існуючим протоколам. І так – лікування в цій лікарні не відповідало протоколам надання допомоги», – зазначив заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.

«Медичну допомогу моїй дитині надавали вісім лікарів, із них сім – вузької спеціалізації, і восьмий – лікар УЗД, яка обстежувала дитину. Яка на своєму обстеженні показала – надмірно виражений метеоризм кишківника, поставила три знаки оклику. Але це не наштовхнуло нікого на думку, що може бути якась загроз», – згадує батько Романа Володимир Кулак.

Дитина померла 21-го червня. Хлопця з сильним болем у животі каретою «швидкої» доправили до Жидачівської лікарні. Лікарі не змогли вчасно діагностувати кишкову непрохідність у 12-річного Романа, а лікували – від харчового отруєння. Коли хлопця доправили до спеціалізованої лікарні «Охматдит» у Львові, врятувати там його вже не змогли.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+