Слухати

В шахті вимкнули підйомник за борги, коли під землею було 220 шахтарів

07 грудня 2017 - 20:16
Щоб вибратися на поверхню, шахтарям довелося йти по похилому запасного виходу 4 кілометри
В шахті вимкнули підйомник за борги, коли під землею було 220 шахтарів / Новини на Громадському радіо

220 гірників шахти «Курахівська» в Донецькій області були змушені самостійно вибиратися на поверхню. Стовбур-підйомник шахти - великий ліфт, який спускає шахтарів на кілометрову глибину - 6 грудня знеструмили за борги по електроенергії. Представники профспілок вважають, що підприємство хочуть довести до банкрутства і привласнити, повідомляє Радіо Свобода.

Голова профспілки гірників об’єднання «Селідоввугілля» Віктор Трифонов говорить: можна відключати другорядні об’єкти — офіси, управління, але такі відключення небезпечні для життя і здоров’я шахтарів.

«Один із способів тиску — це відключення електроенергії від вугільних підприємств. Ми почали відразу до Києва дзвонити, до Міненерго, до СБУ, ну вирішили, підключили. Але таке дресирування дуже погано впливає на настрій робітників. Адже і зарплата виплачується не вчасно», — говорить він.

Журналісти Радіо Свобода звернулися за коментарем до заступника міністра енергетики та вугільної промисловості Анатолія Корзуна, а також до генерального директора об’єднання «Селідоввугілля» Сергія Пахомова. Обидва відмовилися з ними розмовляти:

«У мене є заборона міністра коментувати що-небудь», — відповів Корзун.

Щоб вибратися на поверхню, шахтарям довелося йти по похилому запасного виходу 4 кілометри.

Відключили електроенергію на шахті «Курахівська» районні електромережі. Ці обидва підприємства підпорядковані одному Міністерству енергетики та вугільної промисловості, вважає глава незалежної профспілки гірників Михайло Волинець.

«Виникла система взаємних неплатежів — всі винні всім. Енергоринок повинен теплової генерації, генерація повинна шахтарям, шахтарі не можуть розрахуватися з енергоринком за електроенергію. Загалом, бардак повний! Вигідно під ці речі неплатежів і банкрутств знецінювати підприємства і робити їх банкрутами. Щоб потім скуповувати їх за безцінь», — розповідає він.

Під час відключення ніхто не постраждав, але подібні інциденти можуть призвести до сплесків невдоволень серед шахтарів, вважають у профспілці. Там зазначають, що зарплату шахтарям поки виплатили лише за вересень.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+