Слухати

НАБУ: Обшуки у Міністерстві юстиції були законними / Новини на Громадському радіо

НАБУ: Обшуки у Міністерстві юстиції були законними

08 грудня 2017 - 15:45
Обшукували через ймовірність знищення документів

У Національному антикорупційному бюро заявили, що їхні детективи проводили обшук у службовому кабінеті одного з посадовців Міністерства юстиції України законно.

Про це йдеться у повідомленні НАБУ.

«Невідкладність слідчої дії була обумовлена оперативною інформацією про ризик знищення документів, які мали бути надані Мін’юстом в рамках розслідування детективами НАБУ кримінального провадження», — повідомляють у НАБУ.

Зазначається, що доступ до зазначених матеріалів детективам НАБУ санкціоновано 23 листопада 2017 року слідчим суддею Солом’янського районного суду міста Києва.

«Відповідно до цієї ухвали, Мін’юст був зобов’язаний надати запитувані відомості до Національного Бюро. Проте ввечері 7 грудня детективи отримали оперативну інформацію про те, що частина запитуваних документів знищується. В результаті обшуку ця інформація підтвердилась, залишки документів вилучено», — зазначили у НАБУ.

У НАБУ наголошують, що обшук проведено на підставі ч.3 ст. 233 Кримінального процесуального кодексу України «з метою врятування майна, яке може мати ознаки речових доказів».

Окрім того, детективи НАБУ провели обшук за місцем проживання одного з посадовців Мін’юсту. Під час обшуку було вилучено службові документи, які міністерство мало надати НАБУ на виконання ухвали суду.

«Відтак, замість робити емоційні заяви, Міністерству юстиції варто було б з’ясувати, чому службові документи, які мали бути надані НАБУ на виконання ухвали суду, опинилися вдома у співробітника», — повідомили у НАБУ.

Національне антикорупційне бюро переконує, що обидва обшуки були законними, обґрунтованими та погодженими з прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Наразі детективи НАБУ звертаються до суду для отримання санкції на вилучення віднайдених під час обшуку доказів. Розслідування у кримінальному провадженні детективи НАБУ здійснюють із червня цього року.

Нагадаємо, сьогодні зранку заступниця міністра юстиції Наталія Бернацька заявила, що співробітники НАБУ незаконно почали проводити обшуки у будівлі Міністерства юстиції України.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+