Слухати

Підвищення мінімальної зарплати перекриє інфляцію і допоможе вивести з тіні більше зарплат, — Фурса / Новини на Громадському радіо

Підвищення мінімальної зарплати перекриє інфляцію і допоможе вивести з тіні більше зарплат, — Фурса

08 грудня 2017 - 13:31
В проекті державного бюджету закладене підвищення з 1 січня 2018 року мінімальної зарплати до 3 723 гривень

Вчора, 7 грудня, Верховна Рада прийняла Держбюджет-2018 у другому читанні та в цілому. В проекті державного бюджету закладене підвищення з 1 січня 2018 року мінімальної зарплати до 3 723 гривень.

Економіст Сергій Фурса в ефірі Громадського радіо заявив про те, що підвищення мінімальної зарплати перекриє інфляцію і допоможе вивести з тіні більше зарплат.

Читайте також: Навіть рахуючи інфляцію, «мінімалку» можна підняти максимум до 3700 — економістка.

«Підвищення мінімальної зарплати є адекватним. У нас дуже сильно виросли реальні доходи населення в цьому році, тому підйом мінімалки цілком реалістичний, і 16% — це не критично. Це перш за все відобразиться на зростанні податкових надходжень. Тому що ми розуміємо, що підняття мінімальної зарплати — це податковий захід, яка використовується для боротьби з зарплатами в конвертах», — сказав Сергій Фурса.

Читайте також: Підвищення мінімальної зарплати до 4100 грн є популізмом влади — економіст.

«Інфляція в цьому році — 12%, в наступному році — 9%. Підвищення точно більше. У цьому році дуже сильно виросли реальні доходи населення… Тому це підвищення перекриває інфляцію. Знову ж таки, воно торкнеться в основному бюджетників, які дійсно отримували таку маленьку зарплату. Воно переб’є інфляцію, безумовно. Зростання цін на споживчі товари, куди насамперед і направляються гроші, може бути більше. Але в цілому інфляція набагато менше, ніж зростання доходів», — додав він. 

Зазначимо, що раніше президент України Петро Порошенко заявив про те, що з наступного року планує підвищити мінімальну заробітну плату в Україні до 4100 гривень. 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+