Слухати

За останні 3 роки в Україні демонтували близько 2500 пам’ятників радянським діячам, — юрист УІНП / Новини на Громадському радіо

За останні 3 роки в Україні демонтували близько 2500 пам’ятників радянським діячам, — юрист УІНП

08 грудня 2017 - 08:49
За словами Сергія Рябенка, ще у 1991 році в Україні було близько 5500 пам’ятників Леніну

За останні 3 роки в Україні демонтували близько 2500 пам’ятників радянським діячам, близько 1000 з них — пам’ятники Леніну. Про це в ефірі Громадського радіо повідомив юрист Українського Інституту Національної пам’яті Сергій Рябенко.

При цьому, за його словами, після 1991 року в Україні залишалося близько 5500 пам’ятників Леніну.

«В 1991 році, коли Україна тільки звільнилася від СРСР і відновила свою незалежність, у нас було близько 5500 пам’ятників Леніну. Більше було тільки в Росії — 7000. Але порівнюючи і територію, і населення, можна сказати, що Україна була рекордсменом у світі за кількістю пам’ятників Леніну… Після того, як відбулися процеси і в 90-х, тому що демонтаж цих пам’ятників відбувався і після 1991 року, після того, як відбувся «ленінопад» і після того, як був прийнятий закон, який унормував усі ці процеси, то за 2015, 2016 і 2017 роки було демонтовано близько 2500 пам’ятників радянським діячам. З них більше 1000 — це пам’ятники Леніну», — пояснив юрист Українського Інституту Національної пам’яті.

На думку Сергія Рябенка, пам’ятники Леніну були такими собі маркерами. «Коли радянська влада опановувала територію, вона ставила десь там пам’ятник Леніну», — зазначив він.

«До Другої світової війни Україна радянським керівництвом сприймалася як така собі бунтівна республіка, у якій рано чи пізно могли початися якісь процеси, які призвели б до розпаду Радянського Союзу, що, власне, і сталося в 1991 році, коли Ураїна проголосила незалежність…», — додав Сергій Рябенко.

Нагадаємо, 9 квітня Верховна Рада ухвалила 4 закони про декомунізацію – про заборону пропаганди комуністичного та нацистського режимів, щодо відкриття архівів КГБ, вшанування борців на волю України у ХХ ст., увічнення перемоги над нацизмом в Другій світовій війні.

Закони набули чинності 21 травня 2015 року. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+