Слухати

Делегатів конференції «Відкрита Росія» допитує поліція (ВІДЕО)

09 грудня 2017 - 16:04
На конференцію «Відкритої Росії» прийшли поліцейські. З їхніми словами, їм повідомили про збори представників «небажаної організації»
Делегатів конференції «Відкрита Росія» допитує поліція (ВІДЕО) / Новини на Громадському радіо

На третю загальноросійську конференцію руху «Відкрита Росія» в Москві прийшли близько 20 співробітників 2-го оперативного полку поліції ГУ МВС Росії Москви, повідомляє Deutsche Welle.

За словами одного з поліцейських, до них зателефонував невідомий і повідомив про збори «представників організації, дії якої прокуратурою визнані небажаними на території РФ». Делегатів закрили в залі засідань

Конференція «Відкритої Росії» проходить в центрі Москви на Маросейці. У ній, за даними видання, бере участь близько 130 людей. Поліція заблокувала учасників заходу в конференц-залі, заявивши, що необхідно провести «огляд місця події». Делегатів конференції викликають по п’ятеро людей до сусідньої кімнати для допиту.
Активістка «Відкритої Росії» Поліна Немировська закликала учасників відмовлятися від дачі показань, назвавши їх допит незаконним і заявивши, що «Відкрита Росія» не є «небажаної організацією».

Як зазначає Deutsche Welle, напередодні «Відкритій Росії» повідомили про спроби правоохоронних органів перешкодити поїздці делегатів з регіонів до Москви. Багато з них були викликані повісткою до прокуратури, деяких затримали «для бесід» і вручили застереження про участь в заході «незаконних організацій», хоча російський рух не пов’язаний з однойменною британською організацією Otkrytaya Rossia.

Зареєстрована у Великій Британії організація Otkrytaya Rossiya Михайла Ходорковського була визнана «небажаною» в квітні 2017 року. Пізніше в міністерстві юстиції РФ заявили, що в Росії немає філій організації Ходорковського, а на російський рух з аналогічною назвою статус «небажаної організації» не поширюється.

У конференції руху «Відкрита Росія» беруть участь делегати 28 відділень організації. Головними темами зустрічі є вироблення єдиної позиції на тлі президентських виборів в 2018 році і посилення тиску з боку силових органів.

Голова організації Олескандр Соловйов повідомив, що одразу за силовиками прийшли їхні адвокати та пояснили, як поводитися:

«Люди говорять те, що потрібно. Хоча, них є право відмовитися і взагалі нічого не говорити. Але співробітники поліції поводяться протиправно і вимагають у будь-якому випадку повідомити паспортні дані для пояснень».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+