Слухати

Парубій заявив про те, що жодних змін до сьомої статті Закону про освіту вносити не будуть / Новини на Громадському радіо

Парубій заявив про те, що жодних змін до сьомої статті Закону про освіту вносити не будуть

09 грудня 2017 - 17:02
Положення сьомої статі стали предметом дискусії не лише в Україні, а й у міжнародному товаристві

Жодних змін до сьомої статті Закону про освіту вносити не будуть. Про це заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій, інформує прес-служба Апарату Верховної Ради України. 

Голова Українського парламенту повідомив, що мав розмову з представниками Венеційської комісії,  - «і було узгоджено, що сьома стаття Закону «Про освіту» змінюватись не буде».

«Вона залишиться в ухваленій редакції», — наголосив Андрій Парубій.

За словами голови ВР,  під час розгляду «Закону про освіту» було створено робочу групу, завдяки чому вдалося вийти на компромісне формулювання, яке з одного боку, захищає мову національних меншин, а з іншого — робить обов’язковою умовою для всіх вивчення державної мови».

Читайте також: Чи порушує Закон Про освіту Європейську хартію мов? Юридичний коментар.

Раніше Європейська комісія за демократію через право Ради Європи (Венеціанська комісія) надала свій висновок щодо статті 7 закону України про освіту. 

Представник Мальти у Венеціанській комісії Майкл Френдо у інтерв’ю «DW» пояснив, що комісія визнала, що держава має суверенне право вирішувати, яким чином і де застосувати державну мову.

Читайте також: Демократичну школу не можна збудувати тоталітарними методами: Іванна Коберник про реформу освіти.

Водночас він зазначив, що комісія виробила низку рекомендацій, у який йдеться про те, що стаття 7 має бути переглянута та в неї мають бути внесені правки, які зрівняють права меншин, чиї мови не є мовами ЄС, з правами меншин, котрі є носіями таких мов.

Зазначимо, що 7 стаття Закону про освіту передбачає, що з 2020 року діти з родин нацменшин зможуть навчатися рідною мовою лише у початковій школі. Починаючи від 5 класу, весь навчальний процес вестиметься українською мовою, а мови нацменшин вивчатимуться лише як предмет.

Читайте також: Хто і чому незадоволений новим Законом «Про освіту» в Україні?

МЗС Угорщини назвало ухвалений закон, за яким мовою освітнього процесу є державна мова, «ганебним» і таким, що суперечить європейським цінностям. У МЗС Румунії також заявили про порушення прав румунської меншини.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+