Слухати

Венеціанська комісія підтримала угорську сторону щодо українського закону «Про освіту» - МЗС Угорщини

09 грудня 2017 - 20:46
В Угорщині заявили, що Венеціанська комісія у своєму рішенні щодо положень нового Закону України "Про освіту" підтримала їхню сторону
Венеціанська комісія підтримала угорську сторону  щодо українського закону «Про освіту» - МЗС Угорщини / Новини на Громадському радіо

В Угорщині заявили, що Венеціанська комісія у своєму рішенні щодо положень нового Закону України «Про освіту» підтримала їхню сторону.

Про це розповів прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер (представник міністра закордонних справ країни з питань комунікації та парламентської координації), — повідомляє «Європейська правда».

«Тиск на Україну явно зростає з огляду на те, що в п’ятницю дві важливі міжнародні організації підтримали критику Угорщини щодо Закону України «Про освіту», — заявив Менцер на прес-конференції в Будапешті.

«Після заяви високого представника Європейського Союзу з закордонних справ та попередньої доповіді Венеціанської комісії, було остаточно доведено, що це не просто угорська проблема, а європейська», — сказав він.

За словами Менцера, Венеціанська комісія, яка опублікує повний звіт з цього питання вже у понеділок, «підтвердила, що критика стосовно України є виправданою, а також те, що Україна йде проти своєї Конституції та міжнародних зобов’язань».

«Ба більше, Комісія також заявила, що суперечлива частина Закону України «Про освіту» — 7 стаття — повинна бути змінена», — додав він.

На сайті угорського уряду також повідляється, що Україна нібито інтерпретувала попередню доповідь Венеціанської комісії у «незвичний спосіб». 

«У п’ятницю Україна інтерпретувала попередню доповідь Венеціанської комісії у «незвичний спосіб», але Угорщина не хоче приєднуватися до таких «змагань з інтерпретацій», вона хоче, щоб Україна виконувала легітимні очікування, поставлені міжнародною спільнотою», — йдеться у повідомленні на сайті угорського уряду.

Нагадаємо, 8 грудня Венеціанська комісія прийняла рішення щодо положень нового Закону України «Про освіту» стосовно викладання державною мовою, мовою меншин та іншими мовами.

У рішенні йдеться, що сприяння посиленню державної мови та її обов’язковість для всіх громадян є «законною і навіть похвальною метою держави». Те саме стосується державних заходів для вивчення мови всіма громадянами, які є шляхом до подолання існуючих нерівностей та сприяють ефективнішій інтеграції в суспільстві осіб, що належать до національних меншин.

Окрім того, Венеціанська комісія у своєму висновку зазначила, що Україні варто внести зміни у «мовну статтю» закону «Про освіту», переглянувши заборону викладання російською мовою.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+