Слухати

Німеччина очолить чотири проекти в ЄС в оборонній сфері

10 грудня 2017 - 18:49
Німеччина керуватиме чотирьома з 17 проектів нової програми ЄС у сфері оборони

Німеччина буде керувати чотирьома з 17 проектів нової програми ЄС у сфері оборони — PESCO (Permanent Structured Cooperation, або «постійне структурне співробітництво»).

Про це повідомляє DW з посиланням на оприлюднені документи першої зустрічі PESCO, запланованої на завтра, 11 грудня.

Зокрема, ФРН очолить медико-санітарну службу, центр логістики, центр навчально-тренувальних місій і службу, яка займеться створенням сил швидкого реагування.

У першому засіданні PESCO візьмуть участь міністри закордонних справ 25 з 28 країн ЄС. Серед інших проектів названі програма створення роботів-водолазів і броньованих автомобілів, проекти з поліпшення патрулювання морського простору на південно-сході Європи, вдосконалення допомоги в надзвичайних ситуаціях та обмін інформацією між спецслужбами в області інтернету. Кількість учасників окремих проектів коливається від двох до 23.

Примітно, в середині листопада 23 країни Євросоюзу заклали фундамент європейського оборонного союзу, підписавши офіційне повідомлення про розширення співробітництва у військовій та оборонній сфері. Пізніше до PESCO приєдналися ще дві країни — Ірландія і Португалія. Як і раніше не беруть участі в ній тільки Великобританія, Мальта і Данія.

Повідомлення про PESCO містить принципи, що лежать в основі співробітництва, а також список з 20 зобов’язань його учасників. Серед них — регулярне збільшення оборонного бюджету. Серед них — регулярне збільшення оборонного бюджету «для досягнення зазначених цілей», а також участь у спільних оборонних проектах.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+