Слухати

Не було законних підстав затримувати Саакашвілі, - юристка / Новини на Громадському радіо

Не було законних підстав затримувати Саакашвілі, - юристка

11 грудня 2017 - 15:10
На думку юристки, сьогодні максимальний запобіжний захід, який може обрати суд, це домашній арешт

Генеральна прокуратура України порушила процедуру під час затримання лідера «Руху нових сил» та екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі.

Про це повідомила в ефірі Громадського радіо юристка Реанімаційного пакету реформ Злата Симоненко.

За її словами, стаття 208 Кримінально процесуального кодексу, передбачає, що людину можуть затримати або одразу після злочину, або якщо є ризик того, що людина буде переховуватися від правоохоронних органів.

«Ми бачимо, що ризик переховування Саакашвілі і до того не підтверджувався. ГПУ має пояснити законність затримання його», — повідомила Злата Симоненко.

За словами юристки, на сьогодні Генеральна прокуратура також не підтвердидла дійсність опублікованиз відео, де йдеться про фінансування Курченком протестів Саакашвілі в Україні. 

Крім того, за словами Злати Симоненко, Саакашвілі скоїв статтю, яка підслідна НАБУ.  Йому інкримінують  2 частину статті 256 Кримінального кодексу — сприяння учасникам злочинних організацій та приховування їхньої злочинної діяльності. 

«Сьогодні стаття, яку інкримінують Саакашвілі має досить неоднозначне формулювання, по-перше. По-друге, як ми бачимо, те що є в доступі в Інтернеті сьогодні, не підтверджує якоїсь незаконної чи злочинної діяльності. Єдине, що є це відеоролики, які нам показує ГПУ у підтвердження, нібито цієї злочинної діяльності. Але щоб кваліфікувати цю статтю, потрібна додаткова стаття. До 256 зазвичай іде якесь шахрайство (191 стаття) чи ще щось. Тобто має бути якась форма злочинної діяльності», — зазначила юристка.  

На думку юристки, сьогодні максимальний запобіжний захід, який може обрати суд, це домашній арешт або взяття на поруки.

Нагадаємо, сьогодні, 11 грудня, Печерський районний суд обирає запобіжний захід Міхеілу Саакашвілі. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+