Слухати

Російський хакер заявив про причетність до кібератак у США — ЗМІ

11 грудня 2017 - 22:54
Видання повідомляє, у серпні 2017 року Козловський дав свідчення в Московському міському суді, з яких випливало, що він нібито багато років співпрацював з ФСБ
Російський хакер заявив про причетність до кібератак у США — ЗМІ / Новини на Громадському радіо

Хакер з російського міста Єкатеринбург заявив про свою причетність до хакерських атак у США, зокрема, до зламу комітету Демократичної партії СШАповідомляє The Bell.

Хакер на ім’я Костянтин Козловський є, одним з основних обвинувачених у справі групи Lurk — її учасників звинувачують в численних банківських зламах. Фігуранти цієї справи були затримані у 2016 році.

Видання повідомляє, у серпні 2017 року Козловський дав свідчення в Московському міському суді, з яких випливало, що він нібито багато років співпрацював з ФСБ і за дорученням її співробітників займався, в тому числі, зламами на території США.

Хакер на суді заявив, що «виконував різні завдання під керівництвом співробітників ФСБ, зокрема, «злам »Національного комітету Демократичної партії США та електронного листування Хілларі Клінтон», а також «зламував дуже серйозні військові підприємства США та інші організації».

Зазначається, що протокол судового засідання був викладений на сторінці Козловського в Facebook, там же оприлюднений і аудіозапис засідання. Достовірність цих документів та самої сторінки Козловського у соцмережі виданню підтвердили два близькі до хакера джерела.

Суддя Московського суду підтвердила, що це засідання дійсно відбулось 15 серпня 2017 року.

The Bell додає, що судячи з документів на сторінці Козловського, про свою роботу на ФСБ він вперше заявив ще в листі 1 листопада 2016 року. У ньому він згадує і атаки на сервери комітету Демократичної партії. Козловський пише, що займався ними за дорученням співробітника ФСБ, якого він називає «Іллею». Пізніше хакер почав стверджувати, що під псевдонімом «Ілля» його курирував майор ФСБ Дмитро Докучаєв.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+