Слухати

В Саудівській Аравії після 35 років заборони дозволили кінотеатри

11 грудня 2017 - 20:51
Їх закрили 1980-х роках. Багато священнослужителів Саудівської Аравії розглядають західні фільми і навіть арабські фільми як гріховні
В Саудівській Аравії після 35 років заборони дозволили кінотеатри / Новини на Громадському радіо

В Саудівській Аравії знову дозволять кінотеатри — заборона на них діяла більше 35 років. Як повідомило національне міністерство культури, процедуру ліцензування фільмів вже розпочато. Перші комерційні кінотеатри, ймовірно, відкриють в березні 2018 року. За оцінкою уряду Саудівської Аравії, до 2030-го року в країні відкриють близько 300 кінотеатрів, це — близько 30 тисяч робочих місць. 

Кінотеатри в Саудівській Аравії закрили в 1980-х роках під час підйому ультраконсерватизму в країні. Багато священнослужителів Саудівської Аравії розглядають західні фільми і навіть арабські фільми як гріховні.

У вересні цього року король Сальман розпорядився з наступного року дозволити жінкам водити автомобіль і оголосив про початок процесу модернізації країни.

Як пише ВВС, ще у січні цього року муфтій Шех Абдул аль-Шейх заявляв, що кінотеатри сприяють розпусті та можуть підірвати моральні норми у країні.

Раніше влада Саудівської Аравії заявила, що з нового року жінкам дозволять бути присутніми на спортивних стадіонах.

26 вересня Король Саудівської Аравії Салман видав наказ, який  дозволить жінкам водити авто.

У Саудівській Аравії права жінок обмежені. Їм заборонено брати участь у виборах, також вони зобов’язані носити хустки і одяг, що закриває тіло з голови до ніг.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+