Слухати

Американський словник Merriam-Webster назвав «фемінізм» словом 2017 року / Новини на Громадському радіо

Американський словник Merriam-Webster назвав «фемінізм» словом 2017 року

12 грудня 2017 - 16:55
Слово "фемінізм" стало лідером за кількістю запитів у 2017 році

Як пояснили творці словників, однією з головних причин зацікавленості користувачів до слова «фемінізм» стали «Жіночі марші» та громадські дискусії. Акції почалися по всьому світу в січні після приходу на посаду президента США Дональда Трампа. Наймасштабніший марш відбувся у Вашингтоні. Тоді в акції взяло участь кількасот тисяч чоловік.

На думку творців словника зацікавленість до слова також пов’язана із заявою радника президента США Келлінн Конюї, яка в одному з інтерв’ю сказала, що не вважає себе феміністкою.

Користувачі почали частіше шукати значення слова фемінізм після прем’єри серіалу «Розповідь служниці» та фільму «Чудо-жінка». «Піком» за кількостю запитів за словом «фемінізм» творці словників назвали той період, коли жінки по всьому світу почали розповідати про насильство та побої.

Публично обговорювати цю тему почали після того, як в жовтні акторка Ешлі Джадд повідомила про домагання з боку американського продюсера Харві Вайнтшейна. Пізніше ще 40 жінок заявили, що Війнштейн домагався їх.

В англомовному сегменті інтернету актриса Алісса Мілано запустила флешмоб з хештегом #MeToo (# ятеж), під яким люди розповідали про пережите насильство. Журнал Time назвав жінок, що розповіли про домагання, персонами року.

Згідно зі словником Merriam-Webster, фемінізм — це «теорія політічної, економічної та соціальної рівності статей» та «організована діяльність, яка відстоює  інтереси та права жінок».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+