Слухати

Якщо Україна не отримає гроші МВФ, то у 2019 нам загрожує фінансова криза, - Гліб Вишлінський / Новини на Громадському радіо

Якщо Україна не отримає гроші МВФ, то у 2019 нам загрожує фінансова криза, - Гліб Вишлінський

12 грудня 2017 - 09:18
Виконавчий директор центру економічних стратегій Гліб Вишлінский вважає, що за оптимістичним прогнозом МВФ прийме рішення щодо наступного траншу навесні 2018 року

«Зараз для України дуже важливе створення Антикорупційного суду. Якщо цього не буде зроблено, а українська влада зробить ще кілька помилок, підтримки від МВФ не буде. 

Сьогодні рішення про транш від МВФ у грудні ніхто вже й не очікує. Насправді є план прийняти законопроект у першому читанні, а вже далі добити у січні. А у лютому отримати рішення від МВФ. Це питання рішення президента та його впливу на депутатів. Але якщо це рішення не приймуть до кінця зими — початку весни або українська влада робить інші речі, які поршують попередні домовленості, то це означає, що Україна не отримує наступне фінансування навесні та влітку. Це означає, що план отримати транш від МВФ та макрофінансову допомогу від ЄС. А ще потрібно випустити на приватний ринок єврооблігації або реструктурування так, щоб не було настльки великого навнтаження за виплатами на 2019 та 2020 роки. Якщо ми не отримуємо цієї підтримки навесні, то є велика ймовірність кризи у 2019 році», — розповів в ефірі Громадського радіо виконавчий директор Центру економічних стратегій Гліб Вишлінський.

Нагадаємо, що Україна не виконала чотирьох вимог, які б дозволили отримати 600 млн євро макрофінансової допомоги від ЄС на загальні потреби українців. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+