Слухати

Уряд Молдови схвалив зміну державної мови на румунську / Новини на Громадському радіо

Уряд Молдови схвалив зміну державної мови на румунську

13 грудня 2017 - 21:23
Відповідні зміни будуть внесені до Конституції країни

За даними телеканалу PublicaTV, фраза «молдавська мова, що функціонує на основі латинської графіки» буде замінена на словосполучення «румунська мова». Ніхто з членів уряду не висловився проти цієї ініціативи.

Нагадаємо, що наприкінці жовтня президент Молдавії Ігор Додон вважав «неприпустимою» зміну назви офіційної мови. Голова країни також заявляв, що ініціатива не набере 67 голосів для прийняття в парламенті.

Також поправки до Конституції схвалив наприкінці жовтня Конституційний суд Молдови. Рішення було прийнято на основі тексту Декларації про незалежність Молдови, де румунська мова вказана як державна. Цей документ переважає над Конституцією країни, де вказано молдавську мову.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+