Слухати

Telegram просить захисту в ООН / Новини на Громадському радіо

Telegram просить захисту в ООН

14 грудня 2017 - 13:24
«Справа Telegram — російський аналог справи «ФБР проти Apple», — адвокат

Міжнародна правозахисна група «Агора», що представляє інтереси месенджера Telegram, звернулася до спецдоповідача ООН з питань свободи слова Девіда Кайє з проханням вплинути на ситуацію з Російською Федерацією. Про це повідомляє Коммерсант.

28 червня 2017 року Роскомнагляд вніс Telegram в реєстр організаторів поширення інформації. В липні ФСБ направило власнику месенджера, британській Telegram Partnership LLP, вимогу видати ключі розшифровки переписки за шістьма телефонами, в чому Telegram відмовив. В жовтні Telegram оштрафували на 800 тисяч рублів за відмову виконання запиту ФСБ.

Месенджер використовує технологію наскрізного шифрування: регулярно змінні ключі шифрування генеруються на девайсах користувачів, а повідомлення, які вони передають, не зберігаються на серверах. «Ні в кого, включно з розробниками ПО та адміністратором сервісу, немає технічної можливості отримати чи виготовити дублікати подібних ключів», — пише «Агора».

«Бажання спецслужб контролювати комунікації громадян під приводом боротьби з тероризмом універсальне, і протистояти йому теж потрібно спільними зусиллями», — каже один з адвокатів «Агори» Дмитро Гайнутдінов. Правозахисна група планує оскаржувати рішення російських судів в Європейському суді з прав людини. 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+