Слухати

Вищий адмінсуд скасував засідання у справі про пам’ятник-колону в Харкові / Новини на Громадському радіо

Вищий адмінсуд скасував засідання у справі про пам’ятник-колону в Харкові

14 грудня 2017 - 14:19
Справу передадуть у новий Верховний суд

Вищий адміністративний суд України в останній день своєї роботи, 14 грудня, скасував розгляд касаційної скарги виконавчого комітету Харківської міської ради у справі про встановлення пам’ятника-колони в центрі міста.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського радіо.

«Справи знімаються з розгляду. У Вищому адміністративному суді ці справи розглядатися не будуть», — сказала речниця судді Олени Калашнікової, яка разом з двома іншими суддями мала розглядати справу.

Також скасовано розгляд ще трьох справ. Розгляд скасували «з поважних причин».  

Сьогодні останній день роботи Вищого адміністративного суду. 15 грудня почне роботу новий Верховний суд, куди передадуть справи.

Читайте також: Стоит ли харьковского Ленина заменить «Александрийским столпом»?

Активісти, які були позивачами у цій справі у суді першої інстанції, кажуть, що дивувалися, чому розгляд справи назначили на останній день роботи Вищого адмінсуду.

«Ми були готові боротися і далі. Його перенесли з поважних причин. Чекаємо розгляду в новому суді», — сказала Олена Купіна з органзіації «Міські реформи».

25 397 711_1 382 134 071 896 743_1 144 470 336_o.jpg

На розгляд касації активісти приїхали з Харкова // Діана Буцко / Громадське радіо
На розгляд касації активісти приїхали з Харкова
Діана Буцко / Громадське радіо

Дмитро Булах з «Харківського антикорупційного центру» сподівається, що Верховний суд буде об’єктивним у розгляді справи.

«Результати цього конкурсу руйнують цю площу. Це було порушення, не за процедурою. Ми довели це у перших двох інстанціях. Суд першої і апеляційної інстанції став на нашу сторону і визнав майже всі наші аргументи. У Харкові скасувати рішення міської ради і Геннадія Кернеса до цього моменту було неможливо. Це був нонсенс», — сказав Булах.

Архітектор та співпозивач Богдан Волинський зазначив, що скасування рішення затягує облаштування площі, де й досі стоїть будівельний паркан.

«Її майбутнє знову непередбачуване», — зазначив архітектор.

Харківська міська рада подала касацію на рішення судів першої та апеляційної інстанцій, які скасовували результати конкурсу про відбір пам’ятника для площі Свободи. Відібраний міськрадою варіант представляв собою 86-метрову колону з ангелом та православним хрестом нагорі. Його мали встановити на місці знесеного пам’ятника Леніну. Противники установки заявляють, що пам’ятник не вписується в ансамбль площі Свободи, є плагіатом Олександрівської колони в Петербурзі, а сам конкурс проведений з порушеннями.

Рішення конкурсної комісії скасував Дзержинський райсуд Харкова, апеляційний суд підтвердив цей вердикт.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+