Слухати

Звинувачення блогера Муравицького у держзраді СБУ не підтверджує доказами- голова НСЖУ

14 грудня 2017 - 22:12
Звинувачення щодо Муравицького не підкріплено жодними доказами і грунтуєтсья лише на основі угоди, укладеної про співпрацю з російським ЗМІ
Звинувачення  блогера Муравицького  у держзраді СБУ не підтверджує доказами- голова НСЖУ / Новини на Громадському радіо

Україна потрапила до американського списку комітету захисту журналістів. Йдеться про одне ув’язнення житомирського блогера Василя Муравицького, якому пред’явлено звинувачення в державній зраді. Наразі СБУ тримає його під вартою.

Та звинувачення щодо Муравицького не підкріплено жодними доказами і грунтуєтсья лише на основі угоди, укладеної про співпрацю з російським ЗМІ.

Про це розповів в ефірі Громадського радіо голова НСЖУ Сергій Томіленко.

«Блогер Василь Муравицький  публікував свої матеріали в інтернеті і в поліції є претензії, що типу ці матеріали є шкідливими для України. Наразі йому пред’являють те, що він уклав угоду із російським виданням «Росія сьогодні» на надання матеріалів. Та юридично сам факт укладання такої угоди не є злочином, бо в нас не заборонена економічна діяльність з Росією.  В тій угоді немає питань, які стосувалися б зради країни». — зазначив Томіленко.

Василь Муравицький —  відомий житомирський журналіст. Є членом НСЖУ. Свого часу в Житомирі отримав премію «Кращий журналіст року». 

Нагадаємо, блогер обвинувачується  у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 («Державна зрада»), ч. 2 ст. 110 («Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України»), ч. 2 ст. 161 («Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної приналежності») та ч. 1 ст. 258-3 («Участь в діяльності терористичної організації») Кримінального кодексу України.

1 серпня його взяли під варту і він досі перебуває у слідчому ізоляторі СБУ.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+