Слухати

Жителі Верхньоторецького скаржаться на проблеми при перетині лінії розмежування / Новини на Громадському радіо

Жителі Верхньоторецького скаржаться на проблеми при перетині лінії розмежування

15 грудня 2017 - 17:25
Раніше з окупованої Ясинуватої до Верхньоторецького можна було їхати навпростець

Жителі Верхньоторецького Донецької області скаржаться, що уже протягом двох тижнів не можуть їздити на непідконтрольні території навпростець.

До редакції Громадського радіо звернулася слухачка Марина.

Вона пояснила, що живе в підконтрольній бойовикам Макіївці, але часто їздить до хворих батьків в селище Верхньоторецьке, яке контролює українська армія.

Раніше бойовики і українські військові пропускали жителів навпростець. До Верхньоторецького можна було дістатися за сорок хвилин.

Зараз військові не пропускають через блокпост, а відправляють через контрольний пункт «Майорське». Марина додала, що в 20 хвилинах від Верхньоторецького знаходиться підконтрольне бойовикам місто Ясинувата, де більшість жителів селища працює ще з довоєнних часів.

«Більшість молоді працювала і продовжує працювати у Ясинуватій. Уже зо два тижні українська армія не пускає на ту територію, «ДНР», навіть з довідками. Відправляють усіх через «Майорське». Так неможливо їздити ні на роботу, нікуди, бо далеко і там черги. Через «Майорське» треба витрати два дні», — розповіла слухачка.

Читайте також: Штаб показав відео з Верхньоторецького: бойові дії не ведуться

Голова Верхньоторецької селищної ради Павло Стрададко підтвердив Громадському радіо, що військові дійсно перестали пропускати місцевих жителів через найближчі блокпости.

«Якби люди менше телефонували на радіо, у газети, може б і зараз пропускали. Не пускають два тижні і пропускати не будуть доти, доки тут не відкриють КПВВ. Тут немає соціального пункту пропуску», — зазначив Стрададко.

Прес-офіцер штабу АТО Василь Лабай додав, що, згідно з законом «Про боротьбу з тероризмом», громадяни можуть перетинати лінію розмежування тільки через контрольні пункти в’їзду-виїзду.

Нагадаємо, 1 грудня у ЗСУ заявили, що окремі підрозділи ЗСУ на донецькому напрямку покращили тактичне положення з метою поліпшення умов спостереження за противником і ведення оборонного вогню. 30 листопада волонтер Сергій Притула написав, що українські військові взяли під  контроль Верхньоторецьке. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+