Слухати

Чому скасували виставку про жіночий оргазм? / Новини на Громадському радіо

Чому скасували виставку про жіночий оргазм?

16 грудня 2017 - 17:39
Як готували виставку про жіночий оргазм і чому її могли злякатися люди, які погрожували, Громадському радіо розповів Ігор Фоменко — один з організаторів заходу, маркетолог

Компанія Durex 15 грудня заявила, що скасовує виставку «Мистецтво жіночого оргазму» через погрози. 

На виставці планували представити картини, фотографії та скульптури, розповів один з організаторів Ігор Фоменко. Частина художників спеціально до виставки намалювала роботи, розповів Фоменко. Серед митців, чиї роботи планували показати, — Микита Кравцов, Ніна Мурашкіна, Лілія Чевага, Аліна Зиманова, Марія Шубіна, Ліна Кондес, Вікторія Лаптєва, Марія Куликовська, Тетяна Малиновська, Анатолій Бєлов, Дарья Бубен.

За словами Фоменка, виставку готували чотири місяці.

«У кінці вересня у нас народилися ідея про цей проект. У жовтні ми почали активну роботу з художниками. У листопаді ми фіналізували список робіт», — сказав Фоменко.

Він розповів, що проблеми в організації виставки були з самого початку. Так, першою локацією мав бути ЦУМ, але виставку перенесли через «причини, що не залежали від бренду». Новою локацією став бізнес-центр «Торонто-Київ».

«Учора ми зробили неможливе. Ми скасували чотири місяці нашої роботи за годину. Учора, ймовірніше за все, і надійшли ті погрози. Вони надходили на адресу бренду і стосувалися винятково виставки. Вчора о п’ятій вечора, коли виставка була готова на 100%, було прийняте це непросте рішення терміново згорнути її», — сказав організатор.

Читайте також: Як заборона оргазму перетворилася на диктат?

Він запевняє, що скасування виставки не було піар-акцією, як припускали у соцмережах.

«Я готовий кожному журналісту показати роботи, концепти з історіями художників і про те, чому для них важлива тема оргазму. Причина погроз — правдива причина (скасування виставки, — ред.). Це великий ризик скасовувати виставку, котра вже так поширилася. Нам везли художники роботи з Франції, Польщі, Білорусі, з інших міст України. Ми дуже довго збирали цю експозицію, щоби через несерйозні причини скасувати її за одну годину. Причини дійсно серйозні», — прокоментував він обговорення заяви Durex у Facebook.

За його словами, знищити експонати погрожували через те, що вважають їх непристойними.

«Я думаю, наступного тижня ми вийдемо з великою розгорнутою відповіддю, чому так сталося. Поки немає детальної інформації від бренду. Скажу чесно, я можу бути не знайомий з тими організаціями, людьми, які це задумали у плані погроз і зірвали нам виставку. Справа у тому, якби ми фізично відкрили цю виставку, хто знає, що сталося б. Раптом ці погрози виявилися б реальними і хтось би увірвався зі зброєю чи підпалив би картини. Будь-що могло б статися. Ми боїмося», — наголосив Фоменко.

Читайте також: Як кохалися наші предки та що збуджувало українок у XIX столітті?

Детальну інформацію про людей, які погрожували, Фоменко не може надати до оприлюднення офіційної заяви Durex, зазначив він.

На питання, чи зверталися організатори у поліцію, Фоменко відповів: «Поки не можу сказати».

Зараз організатори виставки шукають альтернативні варіанти її проведення. 

«Рішення про те, що ми однозначно покажемо роботи, вже прийнято. Рішення про те, як ми їх покажемо, поки ні. Офлайн виставки не буде однозначно. Такі погрози — це, можливо, лише початок, бо якщо нам не дають права говорити про оргазм, то що вже там говорити про більш серйозні теми для обговорення», — резюмував Фоменко.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+