Слухати

Російські найманці Вагнера загинули в полоні бойовиків ІДІЛ - ЗМІ

17 грудня 2017 - 11:58
Приватна військова структура Вагнера оголосила про загибель своїх найманців Григорія Цуркану і Романа Заболотного, які з вересня перебували в полоні джихадистів «Ісламської держави» в Сирії
Російські найманці Вагнера загинули в полоні бойовиків ІДІЛ - ЗМІ / Новини на Громадському радіо

Приватна військова структура Вагнера оголосила про загибель своїх найманців Григорія Цуркану і Романа Заболотного, які у вересні потрапили в полон до екстремістів в Сирії.

Про це  повідомив телеканал «Дощ» з посиланням на Валентину Цуркану, матір одного із полонених.

«4 грудня до мене додому з чоловіком приїхав представник ПВК Вагнера — чоловік років 47, представився Андрієм. Він пояснив, що прибув «від організації» — так в ПВК Вагнера називають свою структуру. Чоловік заявив, що 39-річний Цуркану помер в полоні від ран, а 38-річний Заболотний був убитий джихадистами», — розповіла мати.

Вагнеровець запропонував батькам загиблого грошову компенсацію, однак ті відповіли відмовою.

Мати Цуркану пояснила, що після публікації ісламістами відео з її сином і Заболотним бойовики ПВК Вагнера на кілька тижнів оселилися в їхньому будинку і перешкоджали їх зверненням в офіційні структури і до журналістів.

 «Вони сказали, що нас охороняють, а там (сина. — ред.) шукають, — розповіла мати полоненого. — Вони тут були, щоб відтягнути час, щоб ми нікуди не зверталися. І по наївності ми рівно місяць не зверталися», — додала жінка.

Батьки Цуркану відправили запит про долю сина в Міноборони. Відповіді їм поки не надійшло.

 4 жовтня «Радіо Свобода» повідомляла про бесіду з батьками полоненого найманця. Ті розповіли, що їм зателефонували з ФСБ і вимагали «не піднімати шум», запевнивши, що сина звільнять.

28 вересня ісламісти повідомили, що в бою в селі Еш-Шуля на заході Дейр-ез-Зор загинув один громадянин Росії, а ще двоє були взяті в полон. Російське Міноборони після цього заявило, що ні полонених, ні убитих серед росіян, які воюють в Сирії, останнім часом не було. Однак відомство вело мову про кадрових військових, а не про найманців.

3 жовтня ісламісти опублікували відео з Заболотним і Цуркану в полоні. На другий день з’ясувалося, що обидва — бойовики ПВК Вагнера, а в минулому солдати-контрактники. Як виявилося, і той і інший воювали на Східній Україні, а Цуркану був в Сирії ще в 2012 або 2013 році — за кілька років до відкритого втручання Росії в сирійську війну — в складі «Слов’янського корпусу», попередника ПВК Вагнера.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+