Слухати

Справи Майдану: адвоката екс-беркутівця можуть притягнути до відальності / Новини на Громадському радіо

Справи Майдану: адвоката екс-беркутівця можуть притягнути до відальності

18 грудня 2017 - 20:13
Адвокат екс-беркутівця Руслана Марчука вкотре не з'явився без вчасного попередження на засідання, де мали вивчати розсекречені матеріали справи. Суд попередив про відповідальність і санкції

Сьогодні у Шевченківському районному суді мало відбутись засідання по справі про силовий розгін Майдану, а саме, епізод з обвинуваченим екс-беркутівцем Руслном Марчуком, який сьогодні працює в поліції старшим лейтенантом, командиром взводу № 1 роти № 3 полку поліції особливого призначення № 1 Головного управління Національної поліції у м. Києві. 

На засідання мали досліджувати докази по справі, розсекречені матеріали — але засідання почалось лише за годину і тривало всього 10 хвилин через неявку адвоката Руслана Марчука, Володимира Смєхнова. «Мій адвокат знаходиться на іншому процесі, прошу годину почекати», — сказав судді Марчук. Від пропозиції продовжувати процес без адвоката екс-беркутівець відмовився. 

Суддя Андрій Трубніков повідомив, що адвокат не подав належних документів, які б пояснили його відсутність, то ж вважає таку поведінку захисника неповагою до суду. Прокурор по справі, Євген Бондар запропонував зобов’язати адвоката надати належні документи суду, а в разі невиконання правил прокурор буде клопотати про притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності.

Такої ж думки притрималась Євгенія Закревська, адвокат потерпілої по справі Марії Лебедєвої. «Я відклала інші засідання, всі мають планувати свої справи. Прошу суд зобов’язати захисника попереджати про неможливість присутності на засіданнях заздалегідь. І узгоджувати час. Це не вперше захисник зриває судове засідання», — сказала вона.

За інформацією прокурора, на іншому засіданні Смєхнов був не єдиним адвокатом, тобто його присутність не була вже такою необхідною. «Тобто це ймовірно було таки приводом зірвати засідання по Марчук», — зауважила після засідання Закревська.

Суддя Трубніков погодився з такими пропозиціями та відклав засідання до 11 січня 8:30 ранку. На засіданні мають досліджувати докази по епізоду Марії Лебедєвої, а також, визначать графік засідань по справі на наступний рік.

Нагадаємо, у вересні 2017 року розпочався розгляд судової справи екс-беркутівця Руслана Марчука. Його звинувачують за трьома статтями: перешкоджання професійній діяльності (потерпіла журналістка Марія Лебедєва), перешкоджання проведенню мирному зібранню та перевищення повноважень. Розгін, про який ідеться у справі, відбувся о четвертій ранку — в ніч із 29 на 30 листопада 2013 року.

 Під час досудового розслідування відділ спеціальних розслідувань ГПУ намагався відсторонити Руслана Марчука від посади і подавав відповідні запити — на них відповіли відмовою.

Читайте також: захисник екс-беркутівця Марчука звинуватив журналістку у тиску на суд через статтю

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+