Слухати

Новий конкурс потрібен, аби провести провладного кандидата на посаду аудитора НАБУ, — Віктор Чумак / Новини на Громадському радіо

Новий конкурс потрібен, аби провести провладного кандидата на посаду аудитора НАБУ, — Віктор Чумак

20 грудня 2017 - 19:36
Один із членів Антикорупційного комітету, що залишив засідання, вимагає дотримання регламенту

Сьогоднішнє засідання Антикорупційного комітету зірвала частина членів цього комітету. 

На засідання планували затвердити новий конкурс для обрання аудитора НАБУ. Утвердження нової процедури деякі члени Антикорупційного комітету називають «юридичною колізією». Один з членів комітету, який залишив сьогоднішнє засідання, розповів Громадському радіо про причини непотрібності, на їхню думку, нового конкурсу.

«Все дуже просто: у нас не закінчився минулий конкурс на посаду аудитора НАБУ. За великим рахунком у нас було чотири кандидатури, які подавалися в зал, — розповідає Віктор Чумак. —Було проведено рейтингове голосування і одна кандидатура набрала більше за все голосів. Зал цю кандидатуру відхилив. За результатами голосування про призначення аудитором НАБУ ця кандидатура не набрала необхідної кількості голосів. А за три інших не голосували. 

Хоча насправді за цими трьома кандидатурами можна знову провести рейтингове голосування, щоб визначити лідера і тоді по кожному провести голосування на затвердження. Але президенту важливо провести свою конкретну людину». 

Він вважає, що склад комітету навмисне змінили для того, аби процедуру обрання аудитора зробити швидкою, простою та безболісною для влади. 

«Я не буду говорити про законність розпорядження голови, але вони хочуть завтра продовжити сьогоднішнє засідання комітету, замість того, щоб почати заново. Якщо б не було завтрашнього продовження засідання, то ми могли б ще на місяць затягнути цей процес», — вважає Віктор Чумак.

Дії зі зриву засідань Віктор Чумак пояснює намаганням відстоювати регламент.

«Ми зараз намагаємося привернути до цього увагу, — каже він. — Адже нині просто-напросто ґвалтується процедура, ґвалтується конкурс. Під будь-якими приводами намагаються зробити так, щоб притягнути свого аудитора НАБУ, аби поховати НАБУ як незалежний орган». 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+