Слухати

«Газпром» радіє, що програв не повністю, — заступник голови «Нафтогазу» / Новини на Громадському радіо

«Газпром» радіє, що програв не повністю, — заступник голови «Нафтогазу»

22 грудня 2017 - 19:26
За рішенням арбітражного суду, «Нафтогаз» заплатить тільки за отриманий газ, але за переглянутою ціною

НАК «Нафтогаз України» виграв у більшості питань, які піднімалися в рамках арбітражу по контракту на постачання газу з Росії до України. За рештою питань Україна виграла частково, повідомив Громадському радіо заступник голови правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

Тому, за його словами, «Газпром» радіє тому, що програв не повністю. 

«За контрактом «Бери або плати» були вимоги з боку «Газпрому», тобто вони вимамали від нас заплатити. Ми сказали, що не хочемо платити взагалі за той газ, якого ми не брали. Трибунал погодився з нами. Те саме стосується поставок на окуповані території», — розповів Вітренко.

Читайте також: «Газпром» заперечує повідомлення «Нафтогазу» про перемогу в Стокгольмському суді.

У той же час, за отриманий газ «Нафтогаз» платити не відмовлявся та просив у суду переглянути ціну, оскільки була суттєво завищена.

«Трибунал погодив нашу вимогу, але є нюанс. Ми просили переглянути ціну з 2011 року, а трибунал дав нам перегляд тільки з квітня 2014 року. Пояснення загалом логічне: у квітні 2014 року нове керівницство звернулося до арбітражу та правильно сформулювало вимогу про перегляд ціни», — пояснив Вітренко.

Читайте також: «Нафтогаз» не платитиме «Газпрому» за поставки газу на окуповані території, — заява

Рішення арбітражного суду у Стокгольмі стосується тільки одного контракту — на поставки газу. Рішення щодо іншого — щодо транзиту через Україну — очікують у лютому 2018 року.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+