Слухати

«Газпром» заперечує повідомлення «Нафтогазу» про перемогу в Стокгольмському суді

22 грудня 2017 - 16:37
Сьогодні «Нафтогаз» повідомляв, що виграв арбітраж проти «Газпрому» за контрактом на поставку газу за всіма спірними питаннями
«Газпром» заперечує повідомлення «Нафтогазу» про перемогу в Стокгольмському суді / Новини на Громадському радіо

Російський «Газпром» заявляє, що Стокгольмський арбітражний суд задовольнив більшість його вимог у справі проти «Нафтогазу». Таким чином, російська компанія заперечує перемогу української в суді. Про це повідомляє ТАСС із посиланням на заяву «Газпрому».

«Незважаючи на озвучені раніше заяви «Нафтогазу України», арбітрарі визнали основні положення контракту та задовольнили більшу частину вимог «Газпрому» щодо оплати поставленої газу, що поставили початкову процедуру», — йдеться в заяві.

Також «Газпром» повідомляє, що суд зобов’язав НАК «Нафтогаз України» сплатити суму простроченої заборгованості за поставки газу в розмірі 2 018 мільярдів доларів, а також відсотки.

Сьогодні український «Нафтогаз» повідомив, що виграв арбітраж проти «Газпрому» за контрактом на поставку газу за всіма спірними питаннями.

«Арбітражний суд повністю відхилив вимоги «Газпрому» за положенням «бери або плати» на суму 56 млрд дол. за 2009-2017. Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу», — написали в компанії. Також повідомлялося, що «Нафтогаз» вимагає до 16 млрд доларів у арбітражі за транзитним контрактом. Рішення очікується 28 лютого 2018 року.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+