Слухати

Каталонські прихильники єдності з Іспанією не підтримують урядову партію, - історик / Новини на Громадському радіо

Каталонські прихильники єдності з Іспанією не підтримують урядову партію, - історик

22 грудня 2017 - 12:00
На думку історика, це показали місцеві вибори до парламенту іспанської автономії

Вибори в Каталонії показали, що прихильники єдності з Іспанією не підтримують урядову партію. Про це сказав в ефірі Громадського радіо викладач історичного напрямку Українського католицького університету Богдан Чума.

«Найбільшим сюрпризом цих виборів є не перемога очікуваних партій за незалежність, які в сумі набрали більшість голосів в місцевому парламенті автономії, а те, що абсолютним лідером у цих перегонах стала партія Ciudadanos (ред, — «Громадяни»), яка створилася лише перед попередніми парламентськими виборами. У 2012 році вони вперше про себе голосно заявили», — зазначив Богдан Чума.

За його словами, такі результати є «великим сигналом» до іспанського політикуму, що проіспанські виборці в Каталонії шукають інших політичних сил, аніж урядові.

«Вона є правоцентристською ліберальною партією, яка ставить питання про те, що Іспанія на тій стадії, якій зараз перебуває – не може перебувати, і потребує економічного розвитку, вирішення соціальних питань. Тобто це партія, яка підважує урядову партію», — пояснює історик.

Нагадаємо, на каталонських виборах до парламенту отримали більшість три партії, які виступають за незалежність регіону — 70 з 135 мандатів. Правоцентристська партія «Громадяни», яка виступає за єдність з Іспанією, лідирує з 36 мандатами. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+