Слухати

У Каталонії на виборах до парламенту перемогли прихильники незалежності / Новини на Громадському радіо

У Каталонії на виборах до парламенту перемогли прихильники незалежності

22 грудня 2017 - 08:42
Прихильники незалежності Каталонії отримали 70 з 135 місць у парламенті

На каталонських виборах до парламенту отримали більшість три партії, які виступають за незалежність регіону — 70 з 135 місць.

Про це повідомляє місцеве видання La Vanguardia.

За даними Центрвиборчкому, лідирує лівоцентристська «Громадянська партія» з 25,37% голосів і 37 мандатами.

Друге і третє місця посіли партія колишнього глави Карлеса Пучдемона «Разом за Каталонію» (21,65%, 34 мандата) та «Ліві республіканці Каталонії» (21,39%, 32 мандата). Обидві виступають за незалежність.

Попри це, правоцентристська партія «Громадяни», яка виступає за єдність з Іспанією, лідирує з 36 мандатами. 

Коментуючи результати виборів, Карлос Пучдемон заявив, що «Каталонська Республіка перемогла монархію».

«Із завтрашнього дня ст. 155 повинна бути припинена, політичні в’язні повинні бути звільнені, а у нас (він і його кілька соратників) повинні бути умови для повернення», — заявив колишній глава Каталонії.

Нагадаємо, 1 жовтня в Каталонії відбувся референдум про незалежність. Згідно з результатами, за незалежність проголосували 90,18% при явці в 43%. Мадрид оголосив голосування незаконним і намагався його зупинити за допомогою силовиків, у результаті чого постраждали більше 900 людей.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+