Слухати

Україна відзначає століття створення дипломатії  / Новини на Громадському радіо

Україна відзначає століття створення дипломатії

22 грудня 2017 - 10:14
З 2000 року цей день щорічно відзначається в Україні як День дипломата

Рівно сто років тому, 22 грудня 1917, було підписано Законопроект про створення Генерального секретарства міжнародних справ.

Тоді розпорядження про створення відомства підписав голова уряду Української Народної Республіки Володимир Винниченко, а очолив Генеральне секретарство Олександр Шульгін

Відтак відомство стало першою дипломатичною службою України, повідомляє прес-центр МЗС України.

«Від початку пріоритетом вітчизняної дипломатії стала цілеспрямована робота, головною метою якої було світове визнання України як незалежної європейської держави та рівноправного партнера в дипломатичних відносинах. Надзавданням на тому етапі був захист щойно здобутої державної самостійності та презентація світові української ідеї», — йдеться у повідомленні.

У МЗС підкреслюють, що ще у 1917 році, була розроблена нормативна  база дипломатичної служби з урахуванням відповідного європейського досвіду та вимог міжнародного права.

«Саме в цьому полягала кардинальна відмінність зовнішньополітичних відомств УНР і радянської України, яка використовувала галузеві нормативні документи РРФСР або калькувала їх з актів УРСР», — наголошують в Міністерстві закордонних справ.

Окрім того, у підпорядкуванні зовнішньополітичного відомства було засновано консульську службу із окремим підрозділом у центральному апараті, консульські установи, консульські відділи у дипломатичних представництвах.

З 2000 року цей день щорічно відзначається в Україні як День дипломата.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+