Слухати

Примус водіїв до російських номерних знаків у Криму є порушенням міжнародного права, - правозахисник

23 грудня 2017 - 14:09
У водіїв можуть відбирати авто, каже Сєдов
Примус водіїв до російських номерних знаків у Криму є порушенням міжнародного права, - правозахисник / Новини на Громадському радіо

З 1 січня 2018 року окупаційна влада Криму обіцяє штрафувати жителів окупованого Криму, які не змінили на своїх автомобілях українські номери на російські.

Таке примушення до зміни номерних знаків є порушенням міжнародного гуманітарного права, розповів Громадському радіо правозахисник Олександр Сєдов.

«З точки зору прав людини переслідування людей за українські номери є продовження політики Росії щодо інтеграції населення у російські реалії. Штрафи за відсутність російських номерів є покаранням для людей, які відмовляються інтегруватися у російську законодавчу систему та визнавати себе росіянами», — зазначив Сєдов.

На думку правозахисника, водіїв на українських автономерах, імовірно, зупинятимуть для перевірки і, якщо термін перебування авто перевищує дозволений митним кодексом Росії, штрафуватимуть чи конфіскуватимуть майно.

Правозахисник каже, що рішення про штрафи ухвалюватиметься незалежно від того, чи має людина російський паспорт. «Росія розглядає всіх людей, які проживають у Криму, як громадян Російської Федерації», — пояснив він.

Згідно з митним законодавством РФ, автомобіліст може в’їхати на територію Росії на машині з іноземними номерами і перебувати у державі не довше року.

Через рік авто повинно виїхати з Росії чи пройти всі митні процедури для отримання російських номерів.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+