Слухати

Вимагаємо правосуддя! Крисіна за ґрати! - фоторепортаж з мітингу на Майдані / Новини на Громадському радіо

Вимагаємо правосуддя! Крисіна за ґрати! - фоторепортаж з мітингу на Майдані

25 грудня 2017 - 19:47
Чому суддя Лінник повинен бути на лаві підсудних та що пропонують ті, хто сьогодні вийшов на Майдан вимагати правосуддя для Юрія Крисіна? У репортажі Громадського радіо

На мітинг за справедливий суд на столичному Майдані Незалежності у загальнодержавний вихідний прийшли близько двох сотень людей. Правозахисники, громадські діячі, «майданівці», політики та інші громадяни зібралися на акцію «Вимагаємо правосуддя. Крисіна за ґрати!».

Вікторія Дейнека, адвокатка мами вбитого під час Революції Гідності журналіста Веремія коротко переповідає справу Юрія Крисіна, через вирок якому організували протест.

Юрія Крисіна, причетного до вбивства журналіста В’ячеслава Веремія та, так званого, «менеджера тітушок» Шевченківський районний суд засудив до 4 років умовно (з двома роками випробувального терміну). Рішення судді Лінника громадськість вважає несправедливим та необґрунтованим.

«Що стосується перекваліфікації на умисне вбивство, — пояснює Вікторія Дейнека, — тут потрібно ще збирати докази і цю ситуацію виправляти. Але в будь-якому випадку є несправедливим те, що він отримав умовно. Навіть при тій кваліфікації яка є з його вчиненнями нових злочинів, такий вирок просто не налазить на нормальне сприйняття».

dsc01015.jpg

Адвокатка Вікторія Дейнека розповідає, що прокурори та слідчі, що починали справу Крисіна, діяли в інтересах обвинуваченого  // Громадське радіо/ Ана Море
Адвокатка Вікторія Дейнека розповідає, що прокурори та слідчі, що починали справу Крисіна, діяли в інтересах обвинуваченого
Громадське радіо/ Ана Море

Читайте також: Це вже другий суд над Крисіним, де тяжкі обвинувачення перетворюються на нетяжкі — журналістка.

Справу проти Юрія Крисіна за 115-ою статтею, а саме умисне вбивство, було закрито і надалі перекваліфіковано в хуліганство. Трирічний процес у справі був закритим через погрози, які начебто надходили Крисіну. Євгенія Закревська закликає стежити за справою й надалі заради створення суспільного тиску.

«Подивіться, скільки тут зараз людей,Євгенія Закревська отримує з натовпу рупор. — Ми розуміємо, що, якщо б хоча б десята частина з’являлася на засідання, і вони б чули покази свідків, чули б покази потерпілої, бачили б відео, то судді було б набагато важче винести такий вирок, який він виніс. А люди би приходили — на першому засіданні було багато людей й потім теж намагалися втрапити». 

dsc01022.jpg

Євгенія Закревська каже, що важливо було зібрати акцію до апеляції і показати, що людям небайдуже // Громадське радіо/ Ана Море
Євгенія Закревська каже, що важливо було зібрати акцію до апеляції і показати, що людям небайдуже
Громадське радіо/ Ана Море
З 2014-го року проти Юрія Крисіна було відкрито ще два кримінальні провадження. За жодним з них Крисіна не було ув’язнено. Правозахисниця Марія Томак нагадує, що люди виходили на Майдан, у тому числі, проти зв’язків криміналітету з тими, хто приймає рішення. Підозрює — Крисін має покровителя, але не називає ім’я за браком фактів.

«Очевидно, якщо особа за дуже сумнівних обставин звільняється з-під варти і Шевченківським районним судом (це суддя Лінник), — розповідає Марія Томак, — і Солом’янським районним судом (йдеться про суддю Курова), і Апеляційний суд міста Києва це все підтримує, очевидно є якась, умовно кажучи, «криша».

Адвокат Автомайдану, член громадської ради доброчесності, Роман Маселко розповідає, що в 2014-ому році Вища кваліфікаційна комісія суддів вже відкривала провадження з приводу неправомірних вироків судді Олега Лінника, але в 2015 закрила його в зв’язку з закінченням строків притягнення до відповідальності. 

«Чи міг ЛІнник винести справедливе рішення, якщо він сам суддя Майдану? В часи Майдану він був, по суті, таким сам як цей Крисін, — каже Роман Маселко. — І він має сидіти на тій самій лаві підсудних, тому що він виніс завідомо неправосудні рішення, за які передбачено від трьох до семи років позбавлення волі. Треба ставити питання не просто по Крисіну, а поставити питання по тих органах, які допустили, що такі «лінники» продовжують судити. Це, зокрема, Вища кваліфікаційна комісія суддів, в подальшому — це Вища рада правосуддя, а загалом за цим всім врешті стоїть президент».

dsc01050.jpg

Роман Маселко вважає, що судді Олегу Ліннику місце поруч з Крисіним  // Громадське радіо/ Ана Море
Роман Маселко вважає, що судді Олегу Ліннику місце поруч з Крисіним
Громадське радіо/ Ана Море

Крім правозахисників та учасників процесу у справі Крисіна на акції були присутні і народні депутати, зокрема Сергій Лещенко, Мустафа Найєм, Ігор Луценко та Борислав Береза.

dsc00992.jpg

Учасники акції підходили поспілкуватися з нардепами // Громадське радіо/ Ана Море
Учасники акції підходили поспілкуватися з нардепами
Громадське радіо/ Ана Море

dsc01001.jpg

Масі Найєм: присутні депутати тут не заради власних лозунгів і самопіару // Громадське радіо/ Ана Море
Масі Найєм: присутні депутати тут не заради власних лозунгів і самопіару
Громадське радіо/ Ана Море

Дмитро Булатов, екс-міністр молоді та спорту та екс-боєць 92 бригади, розповідає, чому, на його думку, важливо підтримувати подібні акції та чому він сам долучився до неї сьогодні.

«Перше — я проти насилля. Друге — я проти тиску на журналістів. Третє — я проти несправедливих судів, — каже Дмитро Булатов. — Я вважаю, що в усі напади на журналістів ми повинні включатися і повинні захищати журналістів. Адже, якщо ми залишимося без свободи слова, то ні про яку демократію в нашій країні не може йти і мови».

dsc00981.jpg

Дмитро Булатов: громадський контроль необхідний // Громадське радіо/ Ана Море
Дмитро Булатов: громадський контроль необхідний
Громадське радіо/ Ана Море
До акції «Вимагаємо правосуддя. Крисіна за ґрати!», крім столиці, активістка Людмила Шведюк закликала долучитися і в Мелітополі

Читайте також: Роль Крисіна у вбивстві Веремія недооцінена судом, — адвокат Небесної сотні.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+