Слухати

Washington Post отримала секретний звіт ГРУ щодо роботи в соцмережах 2014 року

25 грудня 2017 - 23:48
Американська газета публікує статтю нібито на основі секретного звіту російської розвідки щодо підривної роботи в соцмережах під час Майдану і анексії Криму
Washington Post отримала секретний звіт ГРУ щодо роботи в соцмережах 2014 року / Новини на Громадському радіо

Зокрема у статті, що називається «Всередині російської дезінформаційної кампанії в Україні 2014 року», автором якої є журналістка Еллен Накашіма, сказано:

«Звіт представляє унікальний погляд на зусилля команди ГРУ протягом шести днів у 2014 році. Починаючи з дня після падіння Януковича, військові шпигуни створили численні підроблені профілі у соціальних медіа-платформах Facebook та її російському еквіваленті «ВКонтакте», або скорочено VK. Ці профілі мали на меті представляти простих людей з усієї України, які розчарувалися в акціях протесту опозиції на центральній площі Києва, що називається Майдан».

В матеріалі не надається доказів автентичності звіту, ані розшифровується з яких джерел отримано цю інформацію.

«У суботу ввечері, 22 лютого 2014 року, людина, яка називала себе Іваном Галиціним, опублікувала коментар до статті у британській газеті. Стаття була про те, що цього дня була звільнена з-під варти лідер опозиції та колишній прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. «В Україні стався переворот», — написав Галицин англійською мовою. «Я живу в Києві. Я був на Майдані, але мирний протест закінчився два місяці тому, коли нас витіснили озброєні націоналісти. Це кошмар. Фашисти прийшли до нас знову, через 70 років після Другої світової війни. Я не хочу для України такого майбутнього».

Відповідно до документу, Галицін був створінням офіцера психологічних операцій ГРУ. Профіль був відкритий 22 лютого, і як свою профільну фотографію він використовував зображення Константина Ярошенка, засудженого російського контрабандиста наркотиків, який відбуває покарання в американській в’язниці. Коментарі Галиціна з’явилися також і в інших англомовних виданнях».

Як сказано в публікації, ГРУ (Головне розвідувальне управління — так часто називають Головне управління Генерального Штабу Російської Федерації) використовувало платну рекламу на Facebook для збільшення популярності своїх груп. У звіті сказано, що загалом ці групи отримали майже 200 000 переглядів на Facebook лише 27 лютого. Ці пости були передруковані на інших групах в Facebook, на VK та на LiveJournal.

Ось інша цитата:

«Загалом ця група ГРУ була націлена на більш ніж 30 українських груп та соціальних медіа-платформ, а також 25 «провідних англомовних» видань, відповідно до доповіді.

Представляючи себе простими українцями, оперативники ГРУ також висловлювали коментарі, спрямовані наналаштування проросійських громадян проти протестувальників, яких вони називали «zapadentsy» — або «западенцями». В одному з коментарів було сказано: «Бригади западенців зараз прямують грабувати і вбивати нас. Цілком очевидно, що ці люди не мають нічого святого».

Військові шпигуни також постили в соціальній мережі фізичні погрози прибічникам Януковича на південному сході України, щоб підкріпити твердження Москви про те, що радикальні українці підбурювали насильство проти росіян у регіоні. В одному випадку, фейкова особа, названа «Вова Кравець», запостила погрози на Facebook 14 політикам.

«27 лютого, коли було захоплено будівлю парламенту в Криму, ГРУ створила чотири групи на Facebook і VK, щоб заохотити кримчан підтримати відділення від України. «Використовуючи наші облікові записи на Facebook, ми поширили коментарі, що інформували населення Кримського півострова про загрозу від нацистських організацій», — повідомляло ГРУ».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+