Слухати

Ліквідація райсудів призведе до колапсу розгляду судових проваджень, — адвокат родин Небесної сотні

26 грудня 2017 - 13:52
Адвокати активістів Євромайдану просять президента України Петра Порошенка не закривати районні суди
Ліквідація райсудів призведе до колапсу розгляду судових проваджень, — адвокат родин Небесної сотні / Новини на Громадському радіо

Представники Адвокатської дорадчої групи опублікували відкрите звернення до президента у Facebook. Лист адвокати написали у відповідь на підтримку Вищою радою правосуддя проекту указу президента про ліквідацію районних судів та утворення окружних судів. 

За словами адвоката родин Небесної Сотні Віталія Титича, ліквідація райсудів призведе до колапсу розгляду судових проваджень.

«Така ліквідація зараз, а я нагадаю, що ніде не передбачено можливості продовження розгляду тим складом суду, який був, призведе до грубого порушення прав як потерпілих, так і всіх учасників процесів. Тобто реально призведе до колапсу судового розгляду. Зараз важко сказати, це перманентна тупість, непрофесіоналізм, або умисний крок, але це виглядає як спроба знищити ті невеликі надбання, які ми маємо на сьогодні, зокрема, у справах протидії мирним протестним акціям», — розповів адвокат.

Так, за словами Віталія Титича, у судах зараз знаходиться, умовно, біля 10 проваджень по Євромайдану.

«Найголовніше з них – щодо терористичного акту 20 лютого, розглядається вже другий рік. Процедура, яка пройшла за 2 роки, дала можливість допитати майже всіх потерпілих, і почати допити свідків. Почати цей процес заново – це означає знищити його. Це без ілюзій», — зазначив адвокат.

«Якщо ця процедура і потрібна, а я не буду коментувати саму процедуру реорганізації судів, це компетенція президента… Але при цьому очевидно, що треба врегулювати цю ситуацію і не допустити знищення судових проваджень, які тривали весь цей час», — додав він.

Читайте також: Ніч на 30 листопада 2013 року: хід слідства і спогади очевидців силового розгону.

 

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+