Слухати

Очищення поліції: 2, 5 тисяч осіб після переатестації поновилися на посадах / Новини на Громадському радіо

Очищення поліції: 2, 5 тисяч осіб після переатестації поновилися на посадах

26 грудня 2017 - 17:57
В 2017 році Нацполіція реформувалась та очищувалась, та найрезонансніші розслідування незавершені

Найбільш резонансні розслідування незавершені, а в наступному році криміногенна ситуація зростатиме.

Про це розповів голова Нацполіції  Сергій Князєв 26 грудня під час підсумкової  прес-конференції.

Очищення поліції: 2, 5 тисяч осіб поновилися на посадах

Очищення лав Нацполіції, як планувалося в 2015-2016 роках під час переатестації, відбувалося не так, як анонсували реформу спочатку. Переатестація завершилася і більшість поліцейських поновилися на своїх посадах. Та, як розповів Сергій Князєв, поновлені поліцейські повинні пройти стажування в АТО:

 «Кількість поновлених працівників поліції близько 2, 5 тисяч. Рішення суду в нашій державі, тобто для нас в тому числі негайне до виконання протягом доби. І ми виконали рішення суду. До речі, піддавався короткій критиці, але не звертав на це уваги. Ми запропонували всім працівникам, яких поновили, що зобов’язані провести їх стажування без відриву від робочого процесу. Тобто новоприбулий громадянин Нацполіції повинен пройти чотиримісячні спеціалізовані курси, а колишні працівники повинні пройти стажування за місцем роботи. Так от, ми всім запропонували пройти стажування на Сході нашої держави», — зазначив Князєв.

Про очищення системи, за словами Князєва, можна говорити і в тому контексті, що чимало правоохоронців понесли відповідальність за свої злочини.

«337 особам поліцейським повідомлено про підозру, з яких 53 засуджено, 20 % з яких це керівники. Тобто маєм такі цифри і ми не ганьбимся тим, що ми самоочищаємось. Це природньо. В усіх поліцейських спільнотах є проблеми, тому що ми невід’ємні від суспільства».

Серед правопорушень його підопічних Князєв назвав хабарництво, перевищення службових повноважень та інші злочини. Однак ні конкретних цифр, ні імен не вказав.

Резонансні розслідування незавершені

Сергій Князєв не розповів нових деталей у розслідуванні щодо вбивства журналіста Павла Шеремета, зазначивши, що, мовляв, інформацію про хід розслідування поліція розголошувати не має права.

 «На жаль, особи, які вчинили вбивство громадянина Шеремета, не встановлені. Чому ми засекретили (ред, -інформацію) саме в цьому правопорушенні, то хочу вам довести, що не тільки в цьому, а й в багатьох правопорушеннях, в яких ідуть розслідування і вимагають великої кількості звернень до суду  першої інстанції, щоби не підпадати під інсценуацію чиюсь і щоб правопорушники не розуміли шляхів, якими йдуть слідчі підрозділи, ми приймаєм таке рішення».

Відмовився очільник Нацполіції коментувати також хід розслідування щодо вбивства Аміни Акуєвої та інші резонансні справи.
 

Багато злочинів проти поліції

За словами Сергія Князєва, сьогодні неодноразово здійснюються злочини щодо працівників поліції.  Та на запитання про конкретний випадок – підрив 25 грудня в Харкові автомобіля працівника поліції Миколи Черьомухіна відмовився розповідати.

 «На жаль, працівники поліції є об’єктом посягань злочинів і не тільки у вчорашньому випадку із полковником Черьомухіним. Ми задокументували чи констатуємо факт неодноразових правопорушень щодо працівників поліції навіть в останній час. Вибух чи вкидання двох гранат в слідчо-оперативну групу та поліцейських патрульної поліції в Дніпропетровській області, розстріл автомобіля кримінальної поліції в Жовтих водах».

Про версії щодо підриву автівки поліцейського та його можливу причетність до певних злочинів говорити Князєв  відмовився.

Нагадаємо, що Черьомухін не пройшов переатестацію поліції, та незважаючи на це, був призначений начальником відділу оперативних розробок у східному регіоні. Проти його призначення виступали активісти та екс-поліцейські із роти поліції «Східний корпус». Поліцейського звинувачували у злочинній діяльності – в організації каналу контрабанди, в тому числі наркотичних засобів, із зони АТО.

Читайте: Що відомо про одіозного поліцейського, машину якого підірвали в Харкові

 «Я не хочу переходити на особистості будь-кого із працівників поліції, які були об’єктом нападу. Почуйте мене. І будь-хто з них не повинен мати якісь преференції, що до когось ми більше відносимось, а до когось менше. Ми розслідуємо весь цей ряд правопорушень. І якщо злочинці будуть затримані, ми відразу про це повідомимо. А оцінювати чиїсь ділові якості – це не тема прес-конференції голови Національної поліції»,  - зазначив він.

Зробив Князєв прогноз і на наступний рік – сказав, що криміногенна ситуація лише погіршиться.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+