Слухати

Чийгоз і Умеров де-юре все ще знаходяться у Криму, - адвокат

27 грудня 2017 - 15:53
Адвокати вимагатимуть оприлюднити укази про помилування через суд
Чийгоз і Умеров де-юре все ще знаходяться у Криму, - адвокат / Новини на Громадському радіо

Адвокат звільненого з в’язниці в окупованому Криму першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза Микола Полозов подав позови до адміністрації президента Росії. Він вимагає надати інформацію про укази Володимира Путіна про помилування Чийгоза та заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова.

Про це він розповів в ефірі Громадського радіо.

«Можна сказати, що їхнє звільнення відбувалося у режимі спецоперації. Їх, не питаючи дозволу, вивезли з Криму і посадили у літак і вивезли у Туреччину, при цьому документи на руки не видали. Співробітники спецслужб, які їх вивозили, сказали, що були винесені укази президента, але вони не ознайомились з їхнім змістом. Для того, щоб у майбутньому повернутися у Крим (де-юре, за документами, вони зараз знаходяться у Криму і нікуди не виїжджали), необхідне підтвердження, що з них зняли кримінальну відповідальність, припинили кримінальне переслідування», — зазначив Полозов.

Полозов разом з адвокатом Едемом Семедляєвим уже зверталися в адміністрацію президента Росії Володимира Путіна, аби отримати відповідні укази. У цьому їм відмовили.

«Було вказано, що ці дані відносяться до інформації з обмеженим доступом, тобто засекреченої. У нас немає жодного іншого шляху отримати цю інформацію, окрім як витребувати в судовому порядку», — сказав Полозов.

Читайте також: Свою территорию Украина должна вернуть — землей не разбрасываются, — Ильми Умеров

Він пояснив, що стаття 24 російської Конституції зобов’язує органи ознайомити особу з документом, який регламентує права цієї людини. За словами адвоката, оскільки це зобов’язання не було виконане, захист вимагатиме оприлюднення документів у суді.

«Непрямий доказ того, що цей указ був, у нас є. Справа у тому, коли Ахтема Чийгоза звільняли з СІЗО, йому видали стандартну довідку про звільнення і як причину вказали конкретний наказ президента №515 від 24 жовтня. У випадку з Ільмі Умеровим навіть номеру немає», — наголосив Полозов.

Він вважає, що російська влада не оприлюднює закони про помилування, бо «бо боїться кримських татар і фактично перестраховується таким чином».

Читайте також: Ильми Умерова могут лишить гражданства РФ, чтобы не рассекречивать данные о помиловании, — Полозов

Нагадаємо, Путін помилував Чийгоза і Умерова 25 жовтня.

 27 жовтня представники Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умeров і Ахтем Чийгоз прибули до Києва. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+