Слухати

ЦПК: міжнародні донори повинні відігравати ключову роль в затвердженні антикорупційних суддів

27 грудня 2017 - 15:00
Їх роль не може бути дорадчою, міжнародні представники безпосередньо визначають, хто стане суддями Антикорупційного суду
ЦПК: міжнародні донори повинні відігравати ключову роль в затвердженні антикорупційних суддів / Новини на Громадському радіо

Президентський законопроект про Антикорупційний суд не визначає мінімальну кількість суддівського складу, щоб розпочати свою роботу, і в рекомендаціях Венеціанської комісії чітко визначено роль міжнародних представників в процесі добору антикорупційних суддів.

Про це розповіла Громадському радіо юристка  Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

 «Міжнародним донорам, які надають Україні підтримку на протидію з корупцією, мусить  бути надана ключова роль в органі, який ухвалюватиме рішення щодо добору антикорупційних суддів, - пояснила. Красносільська.

За її словами, в  законопроекті також  не вказана мінімальна кількість суддів, щоб орган запрацював.

«Мінімальну кількість суддів має визначити державна судова адміністрація. Ми розглядаємо це як черговий спосіб тиску на Антикорупційний суд і це норма, яка не сприяє його незалежності. Більше того, законопроект говорить, щоб суд почав працювати, потрібно дві третини складу суду, який визначить державна судова адміністрація, тобто невідомо, скільки суддів треба обрати, щоб суд запрацював», — додала Анастасія Красносільська.

Нагадаємо, в Реанімаційному пакеті реформ заявили, що не підтримують законопроект Порошенка. А «Transparency International» в Україні закликає Порошенка відкликати законопроект про Антикорупційний суд

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+