Слухати

69 ув’язнених не захотіли повертатися в ОРДЛО, - офіс Уповноваженого / Новини на Громадському радіо

69 ув’язнених не захотіли повертатися в ОРДЛО, - офіс Уповноваженого

27 грудня 2017 - 19:54
Керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Богдан Крикливенко розповідає, чому з 306 запланованих для обміну в'язнів передали лише 237 людей

За словами Богдана Крикливенко, з 306 запланованих для передачі в’язнів, 237 опинились на території ОРДЛО. 69 в’язнів відмовились повертатись на непідконтрольні території в рамках обміну. 

«Я хотів би нагадати, що у ЗМІ звучало таке словосполучення як «процедура верифікації для обміну. Процедура полягає в перевірці власного бажання осіб, яких запитало ОРДЛО чи хочуть вони переїжджати на непідконтрольну територію. Це і було основною задачею нашого офісу. Ми сплікувались із кожним особисто, разом з представниками ОБСЄ та родичами деяких осіб. Просте питання: хочете чи не хочете? 

Під час обміну було максимально дотримано права і свободи людини. Як ми вже чули, одна особа приїхавши на територію Горлівки відмовилась виходити із автобусу та сказала, що повертається разом з ними назад на підконтрольну територію. Десятки осіб в процесі верифікації сказали, що не хочуть повертатись. Дехто заявив, що готовий відбувати покарання й далі. Це й призвело до того, що вони не повернулись. І це був ризик, бо ми не знали, як відреагує ОРДЛО. Зі «списку 306» було передано 237 осіб. Ці люди відмовлялись на різних етапах. Щодо декого з них перемовини тривали ще в понеділок. Там були особи, щодо яких Україна принципово заявляла про свою незгоду про передачу.», — розповів  Громадському радіо Богдан Крикливенко. 

Читайте також історії дружин пололених українських військових

Нагадаємо, о 12 годині був запланований обмін полоненими у форматі 74 українських полонених на 306 російських. 

Громадське радіо опублікувало список звільнених полонених. Порошенко приїхав на Донбас для зустрічі з ними. 

Попередньо запланована зустріч звільнених українців в аеропорту Бориспіль відбудеться близько 21:00. У соціальній мережі Facebook стартував флешмоб «Зустрінь своїх». Організатори акції пропонують з кульками і плакатами поїхати зустрічати визволених заручників, які, ймовірно, прилетять до столичного аеропорту «Бориспіль».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+